Як правильно годувати сухим кормом риб в акваріумі?

Як правильно годувати сухим кормом риб в акваріумі? - Ветеринар

Акваріум з красивими рибками, безумовно, буде прикрасою будь-якого житла. Пріоритетним залишається питання харчування водоплавних вихованців. Правильно годувати сухим кормом риб в акваріумі — завдання просте.

Як правильно годувати сухим кормом риб в акваріумі? - Ветеринар

Основне — розібратися в специфіках і режимі харчування жителів штучного ставка.

У природі

Власникам акваріумних риб необхідно знати, яку їжу приймають їхні улюбленці в природних умовах проживання. Більшість належить до всеїдних і вживає в їжу:

 • комах;
 • черв’яків;
 • водорості;
 • дрібних рибок;
 • простих;
 • рослинність.

Отримавши знання про приблизний раціон тих чи інших видів риб, акваріуміст зможе вибрати оптимальний сухий корм для власних улюбленців.

Але необхідно завжди пам’ятати, що у будь-якої особини присутні “улюблені” продукти. Наприклад, одні риби віддають перевагу рослинному харчуванню, а інші люблять ласувати живим кормом.

У цьому випадку допоможуть спостереження за життям вихованців і за їхніми індивідуальними смаками.

Досі точаться суперечки про те, як правильно годувати акваріумних риб: зменшити харчування або, навпаки, давати їжу багато. Однак і те, і інше може призвести до загибелі водоплавних вихованців. Важливо знайти “оптимальну середину” і підійти до питань харчування “домашніх” риб досить серйозно.

Тонкощі вибору

Сьогоднішній ринок товарів для любителів декоративних рибок пропонує великий вибір якісних кормів. Їх можна розділити на 4 види:

 • живий;
 • брендовий;
 • заморожений;
 • рослинний.

Сухі корми для акваріумних риб слугують як “замінник” живої та рослинної їжі. Придбати їх не проблема — вони широко представлені в спеціальних магазинах. Дешеві сухі корми, які складаються з висушеної дафнії (або гаммарус), в собі не мають потрібних поживних речовин.

Вони являють собою лише хітинові оболонки комах. Харчуючись виключно цією їжею, риби захворіють і після загинуть.

Сухі корми можна розділити на понад десять видів.

 • Пластівці. Підійдуть для риб, які дуже багато часу перебувають на водній поверхні. Аналогічний корм легкий і не опускається на дно. Підійде для дрібних риб (гуппі, півники, неони і всі різновиди гурамі).
 • Чіпси. Зручна їжа для всіх видів акваріумних мешканців. Чіпси швидко набухають і опускаються на дно. Вони актуальні для всіх видів цихлід. Для дрібних водоплавних вихованців вироби можна акуратно розламати на маленькі шматочки.
 • Гранули. Прекрасно підійде для великих риб, зокрема ґрунтових сомів. Гранули швидко опускаються на дно і привертають погляди жителів акваріумних “заростей” (креветки і равлики).
 • Таблетки. Актуальні для великих видів. Сухі корми у вигляді таблеток дуже швидко розчиняються у воді, розсипаючись на невеликі частинки. Таблетки збагачені вітамінами і мінералами і прекрасно підходять для декоративних сомиків, креветок.

Якісні сухі корми не впливають на стан води в штучній водоймі і не завдають шкоди насадженням зелені.

Акваріумісту, у штучній водоймі якого живуть різні види риб, найкраще придбати понад десять видів сухих кормів. Їх можна чергувати або змішувати.

Багато акваріумістів не довіряють промисловій продукції і вважають за краще годувати вихованців їжею, створеною власними руками. Йдеться про фарш, який отримують з відварених креветок, філе курки і м’яса морської риби. Однак саморобний корм істотно псує воду в штучній водоймі. У підсумку підміну води в акваріумі потрібно буде робити частіше.

Наскільки часто годувати?

Більшість акваріумістів дотримуються правильної тактики годування водоплавних вихованців. Все таки зайва турбота про рибок може призвести до катастрофічних наслідків. Деякі господарі не шкодують їжі для рибок, що призводить до їх ожиріння. Також залишки корму починають гнити, перетворюючи акваріум на справжнє болото. До того ж багато риб власною поведінкою вводять в оману власника і фактично випрошують їжу. Особливо подібне “жебрацтво” властиве цихлідам.

Грамотне годування передбачає 2-разове приймання їжі (ввечері та вранці). Це стосується дорослих риб. Молодь харчується частіше. Частину потрібно з’їсти в перші 5 хвилин. Досконало корм не повинен опуститися на дно. Однак певні види декоративних риб живуть власне в “низині” штучного ставка. Як ми вже говорили, дуже велика частина їжі проявиться на якості води акваріума.

Якщо господар помічає, що водойма в будинку швидко забруднюється, то порцію корму бажано зменшити.

Приблизна схема годування (7 днів протягом тижня) акваріумних риб виглядає так:

 • понеділок, вівторок — сухий корм (2 види);
 • середа — живий корм або мотиль;
 • четвер і п’ятниця — сухий корм (2 види);
 • субота — живий корм і ряска;
 • неділя — “голодування”.

День розвантаження не завдасть рибам шкоди і благотворно позначиться на стані акваріума.

Позначки:, , , , , , ,
close