10 типів анкерів для пустотілих стін і гіпсокартону та як їх вибрати

Хуан Родрігес — відзначений нагородами інженер-будівельник з більш ніж 20-річним досвідом реалізації масштабних будівельних проектів. Він є експертом з питань нового будівництва, реконструкції, знесення та дотримання будівельних норм. Він також виступає на галузевих форумах і був суддею міжнародних інженерних конкурсів.

Дін Бірмайєр — експерт-підрядник з майже 30-річним досвідом у всіх видах ремонту, обслуговування та реконструкції будинків. Він є сертифікованим провідним теслею, а також має сертифікат EPA. Дін є членом Ради з питань поліпшення житла The Spruce’s Home Improvement Review Board.

Факт перевірено

Джессіка Врубель має досвід роботи в якості письменника та редактора, працювала в різних виданнях, газетах та публічних бібліотеках, допомагаючи з довідковою літературою, дослідженнями та спеціальними проектами. Окрім журналістського досвіду, вона вже понад 15 років викладає теми здоров’я та благополуччя як в аудиторії, так і за її межами.

Порожнисті анкери для стін і гіпсокартону — це типи шурупів з додатковими втулками або частинами, які кріпляться до внутрішньої сторони стіни для більш надійної фіксації. Вони забезпечують додатковий захист, коли ви вішаєте на стіну цінні картини, важкі дзеркала або полиці. Вони працюють у поєднанні з шурупом або цвяхом і запобігають їхньому висмикуванню зі стіни, зберігаючи ваші настінні прикраси в безпеці та стабілізуючи їхнє положення. Вони особливо зручні, коли на стіні немає цвяхів або шурупів, до яких можна було б прибити або вкрутити предмети для розвішування.

Вибір правильного кріплення може бути непростим завданням. Тип анкера для вашого проекту буде залежати від матеріалу стіни, ваги вантажу, що підвішується, і способу його встановлення та зняття. Нижче наведено перелік найпоширеніших типів анкерів та сфер їх застосування, які допоможуть вам зорієнтуватися в цьому питанні.

Гвинтовий анкер для цементної плити

Найкраще підходять для: Кріплення цементних плит до дерева або сталі Гвинтові анкери для цементних плит — це прямі сталеві шурупи, які не потребують попереднього свердління. Вони мають пластинчасту головку (для шурупів, які не потребують попереднього свердління) і крихітні насічки під головкою, призначені для заглиблення в матеріал для більш міцного зчеплення. Хоча цей тип анкерів найкраще підходить для кріплення цементних плит до дерева та сталі. Його також можна використовувати для зовнішньої обшивки з високою щільністю, а також для кріплення ванн, стільниць, підлогових покриттів тощо. Вони вважаються спеціальними шурупами і коштують дорожче, ніж звичайні шурупи.

Поради

Обов’язково шукайте стійкі до корозії кріплення, якщо ви використовуєте їх у вологих або сирих приміщеннях. Також, якщо ви встановлюєте цементну підкладку для плитки, купуйте шурупи зі спеціальним антикорозійним покриттям; вони мають насічки під головкою, які допомагають шурупам заглибитися в підкладку і сидіти на одному рівні з поверхнею.

Розпірний анкер

Найкраще підходить для: Для міцного зчеплення з кладкою Розширювальні анкери, які також називають клиновими анкерами, є дорогими спеціалізованими виробами, виготовленими з оцинкованих гвинтів з вуглецевої сталі з гайками та шайбами. Вони мають велику різьбу і призначені для використання з бетоном, цегляною кладкою тощо. Менш дорогі версії виготовляються з оцинкованої сталі. Вони призначені для розкриття після закріплення, щоб забезпечити міцнішу фіксацію.

Пустотілий анкер для стін

Найкраще підходить для: Анкери для пустотілих стін, які іноді називають дюбель-шурупами, виготовляються зі сталі і мають бокові сторони, які виступають, коли їх вставляють у пустотілі стіни. Вони використовуються для середніх навантажень, таких як підвішування легких декоративних полиць (за умови, що після встановлення на них не будуть розміщені важкі предмети) або творів мистецтва, але один дюбель-шуруп витримує максимум пару кілограмів. Порожнисті анкери для стін є поширеними і зазвичай поставляються в доступних упаковках по 50 і більше штук. Зазвичай вони додають постійну гвинтову різьбу до будь-якого матеріалу, до якого вони кріпляться. Ці типи анкерів також розширюються, коли гвинт затягується і забивається в порожнину. Цей анкер можна встановити за допомогою молотка або дриля і використовувати з різною товщиною стіни.

Пластиковий дюбель для порожнистих стін

Найкраще підходить для Легкі роботи Ці пластикові анкери зазвичай використовуються в гіпсокартоні або штукатурці для легких робіт, таких як підвішування картин або плаваючих полиць (за умови, що ви не додасте нічого занадто важкого на полицю після її встановлення). Для пластикових порожнистих дюбель-шурупів потрібно спочатку просвердлити пілотний отвір. Коли гвинт буде встановлено, дюбель розшириться і зафіксується на місці.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close