“Діряві” хмарочоси: навіщо в Гонконзі будують будівлі з наскрізними отворами

У Китаї можна часто зустріти незвичайні архітектурні споруди, багато з яких сьогодні будують за унікальними сучасними технологіями. При цьому велика частина компаній-забудовників продовжує дотримуватися багатовікових традицій і практик. Наприклад, у Гонконзі є висотки з наскрізними отворами. Навіщо вони потрібні, розповідає NUR.KZ.

Для місцевого населення «діряві» багатоповерхові будівлі вважаються буденними і стандартними. Щорічно кількість комплексів із наскрізними дірками в центрі конструкцій у Гонконзі зростає.

Дехто припускає, що отвори роблять для того, щоб міг пролітати літак. Інші вважають, що так величезний мегаполіс забезпечується нормальною циркуляцією повітря. Є й інші версії. Однак реальна причина може вас здивувати.

Річ у тім, що в Китаї повсюдно застосовуються прадавні принципи феншуя, які архітектори поєднують із новими технологіями. Гонконг розташований у місцевості, де з одного боку море, а з іншого — гори.

За переказами, на їхніх вершинах водяться дракони, які спускаються до води, щоб скупатися і втамувати спрагу. Шлях цим міфічним істотам, що символізують достаток і силу, обов’язково повинен залишатися відкритим, інакше бути невдачі. Дізнатися вартість квитків на літак до Гонконгу можна на Aviata.kz.

Хоч багатьом подібне і здається фантастичним, проте, саме з цієї причини забудовники стали зводити будинки з великими отворами. Їх навіть не лякає складність при проектуванні.

Утім, фахівці вбачають у таких архітектурних рішеннях і практичну користь — «вікна» забезпечують хорошу вентиляцію, надають будовам органічного вигляду і слугують додатковим простором, наприклад, для розведення саду.

Плануєте подорож до Китаю або будь-якої іншої країни світу? Пам’ятайте, що недорогі квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

  • Китай
  • Aviata

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Ченнелінг: що це таке, навіщо він потрібен і як опанувати техніку

Соляр: що це таке і навіщо він потрібен

Бальзамічний оцет — що це таке і навіщо він потрібен

Добавить комментарий

Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.

Позначки:, , , , , , , ,
close