Мудрі поради на кожен день від відомих людей і з книг

Усі іноді бувають пригнічені, втрачають сенс життя, піддаються нудьзі. Що допоможе емоційно відродитися і знайти бадьорість духу та життєлюбність? Про що подумати і що зробити, щоб усе налагодилося, підкажуть мудрі поради та порада на кожен день із книжок.

Мудрі поради від відомих людей

Світогляд, як сукупність поглядів особистості або суспільства на світ і місце людини в ньому, допомагає відповісти на глобальні питання людського життя. Філософ Іммануїл Кант сформулював чотири головні світоглядні питання:

  • Що я можу знати?
  • Що я повинен робити?
  • На що я можу сподіватися?
  • Що таке людина?

Добірка мудрих порад допоможе дати відповідь на деякі з них. Які є мудрі поради на кожен день від відомих людей? Ось фрази знаменитостей, імена яких увійшли в історію:

Завдяки телефону можна відкрито і чесно поговорити з людиною, не пропонуючи їй випити (Фран Лебовіц, письменниця).

Це найжахливіше міркування: якщо я не можу всього — значить, я нічого не буду робити (Лев Толстой, письменник).

Тіло вдосконалюється завдяки руху, а розум — завдяки нерухомості (Сакьонг Міпам, учитель тибетського буддизму).

Зрештою, все буде добре. Майже все. Іноді ви будете переможцем, іноді — тим, хто програв. Іноді міцно триматиметеся за життя і розумітимете, що у вас немає іншого вибору, ніж відпустити ситуацію. Прийняття — ось що важливо (Шеріл Стрейд, письменниця).

Одного разу шторм закінчиться, і ти не згадаєш, як його пережив, як тобі вдалося вижити. Ти навіть не будеш упевнений у тому, чи припинився він насправді. Але одна річ безперечна: коли ти вийдеш зі шторму, ти ніколи знову не станеш тією людиною, яка увійшла в нього. Тому що в цьому й був увесь сенс (Харукі Муракамі, письменник).

Якщо ти не впевнений у собі, нічого хорошого ніколи не вийде. Адже якщо ти в себе не віриш, хто повірить? (Майкл Джексон, співак).

Коли ви досягнете кінця мотузки, зав’яжіть вузол і тримайтеся (Теодор Рузвельт, політик).

Яким би багатством не володів народ, який не прагне до освіти, за якийсь час його багатство перейде до рук більш цивілізованих народів (Ахмет Байтурсинов, казахський просвітитель, лінгвіст, поет).

Позитивні емоції викликають відповідну реакцію Всесвіту. Коли ви фокусуєтеся на чомусь доброму, теплому, приємному, то життя набуває таких самих барв (Опра Вінфрі, телеведуча).

У жінок є свій світогляд і жіночі секрети. Вони потребують мудрого підживлення. Які мудрі поради підійдуть жінкам? Ось цитати відомих людей, у яких вони говорять про дам:

Жінка повинна всупереч усім прожити своє життя як хоче, або їй доведеться визнати, що вона не жила зовсім (Девід Лоуренс, письменник).

Жінці, яка вміє відчувати пристрасть, косметика не потрібна (Ів Сен-Лоран, модельєр).

У жінок, які всього лише намагаються бути на рівних із чоловіком, мало амбіцій (Мерилін Монро, актриса).

Жінки часто бояться сказати, чого вони хочуть. Саме тому вони й не отримують, чого хочуть (Мадонна, співачка).

Мудрі поради відомих людей надихають, змінюють нас непомітно і ненав’язливо. Вони допомагають працювати над собою, самовдосконалюватися, досягати успіху.

Мудрі цитати з книг

Книги зберігають безцінні відомості для людства. Ті, хто записав ці відомості для нащадків, мудрі люди. Книгу «Моя автобіографія» Бенджамін Франклін, той самий чоловік, чий портрет прикрашає стодоларову купюру США, написав про всяк випадок: раптом нащадки захочуть дізнатися, як він усього досягнув і захочуть його наслідувати. Дейл Карнегі радив почитати автобіографію Франкліна тим, хто хотів би отримати поради, як поводитися з людьми, керувати собою і самовдосконалюватися.

Які є мудрі поради на кожен день із книжок? Ось деякі цитати з книги Франкліна «Моя автобіографія»:

Марнославство часто приносить користь тому, хто ним володіє, так само як і іншим, які перебувають у сфері його дії.

Нескромні слова можна вибачити лише тим, що брак скромності є браком розуму.

Той, хто одного разу зробив вам добро, охочіше знову допоможе вам, ніж той, кому ви самі допомогли.

Шлях до багатства, якщо ви хочете його досягти, настільки ж простий, як і шлях на ринок. І залежить він, головним чином, від двох слів — «старанність» і «ощадливість». Інакше кажучи, не витрачайте даремно ні час, ні гроші, але постарайтеся отримати вигоду і з того, і з іншого. Та людина, яка чесно заробляє гроші і вміє зберегти те, що заробила (необхідні витрати не беремо до уваги), безсумнівно, розбагатіє, якщо, звісно, Всевишній, на якого ми всі дивимося з благоговінням, не приготував їй інший шлях.

«Книга слів» казахського філософа і поета Абая Кунанбаєва дає слова повчання своїм співвітчизникам, що актуальні донині: ніколи не здавайтеся, пам’ятайте про самопізнання, не будьте егоїстичними, боріться з лінощами, будьте рішучі, вчіться, живіть усвідомлено. Ось деякі цитати з притч і трактатів «Книги слів» Кунанбаєва:

Лише бездарний підкоряється долі.

Хто трудиться тільки для себе, уподібнюється худобі, що набиває черево. Гідний трудиться для людства.

Одна з причин пристрасті людей до порочного — неробство. Коли б він обробляв землю, займався торгівлею, хіба міг би він вести дозвільне життя?

Скромність, яка походить від слабкості, не гідність.

Знання — це багатство, яке не можна розкрасти.

Найгірша людина з числа людей — це людина без прагнень.

Якби в моїх руках була влада, я б відрізав язик тому, хто твердить, ніби людина невиправна.

Письменник, фахівець із мотивації Робін Шарм написав кілька мотивувальних книжок, які радять людям, як краще облаштувати своє життя, бути більш корисними собі та людям. У книзі «200 уроків життя» Робін Шарм у списку рекомендацій щодо досягнення успіху ставить самовдосконалення на друге місце. На першому — побажання менше спати. Час — дороге задоволення. Його потрібно не витрачати, а використовувати.

Які є короткі поради на кожен день? Скористайтеся мудрими рекомендаціями від Робіна Шарма з книги «200 уроків життя»:

Пам’ятайте, що якість вашого життя визначається якістю ваших думок.

Справу, яка лякає вас найбільше, потрібно зробити в першу чергу.

Маленькі щоденні поліпшення — ключ до приголомшливих довгострокових результатів.

Пам’ятайте: всі великі ідеї були спочатку висміяні.

Щоранку запитуйте себе: «Як я можу найкраще служити людям?»

Щовечора запитуйте себе: «Що хорошого (п’ять пунктів) сталося зі мною за цей день?»

Страхи, яких ви уникаєте, обмежують ваші можливості.

Щоранку залишайте своє его за дверима.

Щодня ставте собі п’ять цілей. Ці маленькі перемоги приведуть вас до майже 2000 маленьких перемог до кінця року.

Людина живе не тим, що з’їдає, а тим, що перетравлює. Це справедливо для тіла і для розуму.

Не можна допомогти тому, хто не бажає слухати поради.

Книжкова мудрість — це мудрість, яку по крихтах збирали письменники і філософи, переживали і переосмислювали. Часи змінюються, але природа людини залишається незмінною. Поради з мудрих книг допоможуть відкрити в собі найкраще, стати щасливішими.

Добірка мудрих порад на кожен день від відомих людей і з книг допоможе знайти вихід у будь-якій ситуації. Щоб знайти правильний шлях, не доведеться шукати навпомацки. Читайте мудрі думки розумних людей, вчіться у найкращих, пізнавайте істину і дійте, насолоджуючись різноманіттям життя.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , , , ,
close