Старовинне місто, де можна жити за 1 євро на рік і в кожній квартирі висить одна й та сама картина

Насправді, Фуггерай — це не місто, а квартал, обнесений стіною в місті Аугсбурзі. Він є одним із найстаріших у світі проєктів соціального житла.

Якоб Фуггер, якого прозвали Багатим Якобом, вирішив побудувати будинки для бідняків. Для цього він найняв архітектора Томаса Кребса, який у 1514-1523 роках створив «місто в місті» — 53 будівлі, де могли розміститися понад 100 сімей.

Пам’ятні дошки над воротами і кам’яні герби з ліліями досі нагадують про сім‘ю засновника.

На території кварталу розташовується музей Фуггерай, раніше в цьому будинку жив прадід Моцарта, церква Святого Марка, бомбосховище для мешканців за часів Другої світової війни, головна площа, фонтани.

Житловий комплекс 500 років тому був побудований саме як проєкт, мета якого — дати дах над головою жителям Аугсбурга, які з тих чи інших причин опинилися в скрутному матеріальному становищі.

Дивно, але орендна плата за житло там не змінювалася, починаючи з 1520 року, і становить близько одного євро на рік.

Зараз, звісно, Фуггерай став сучаснішим, а місцеві жителі посміхаються у відповідь на запитання туристів про те, як вони тут живуть у середньовічних умовах. Однак тут з’явилися душі й туалети, тому особливих проблем люди не відчувають.

До охочих жити у Фуггераї є певні вимоги, що залишилися з моменту заснування цього «міста в місті».

Так, щоб тут оселитися, необхідно щонайменше 2 роки прожити в Аугсбурзі та довести, що реально не можеш заробити на власне житло, а ще необхідно бути католиком.

Крім того, заселяючись, люди погоджуються взяти на себе зобов’язання щодо громадської діяльності — роботи в громаді та турботи про сам Фуггерай. Порядок має бути як усередині квартир, так і біля будинків.

Тому Фуггерай є зразковим туристичним місцем. Місто відкрите для мандрівників і непогано на цьому заробляє. Недорогі авіаквитки на літак шукайте на Aviata.kz.

Вартість входу становить 6,5 євро. Гроші йдуть на підтримку життя громади. Для відвідувачів виділені окремі ворота, які відчинені тільки в певні години.

А о 10-й годині вечора зачиняються і загальні ворота для місцевих жителів, тож уже не вийде вийти за межі кварталу.

Весь комплекс включає 8 вулиць, що складаються з однотипних будинків. Двері кожної квартири виходять на вулицю, у всіх свій власний дзвінок.

До речі, квартири тут здають без меблів, тому мешканці можуть оформити їх потім на свій смак.

Єдине, що має обов’язково залишитися і що зараз можна побачити в будь-якому з помешкань, це портрет Якоба Фуггера, засновника цього унікального місця.

У світі багато дивовижних місць. Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , , , , , , , , ,
close