Бурсит у кішки

Гострий тип запалення в області суглоба, що зачіпає покриває суглоб сумку, називається бурситом. Патологічний процес може бути постійного типу. Супроводжується бурсит розвитком в порожнині суглобової сумки – бурси, запалення і накопичення лимфоподобной рідини.

Факторів, що провокують бурсит у кішок, є велика кількість. Це можуть бути різні травми, інфекційні ураження, надмірні фізнагрузкі і навіть переохолодження. Рідше бурсит з’являється без відверто виділеної причини. Будь уважний володар повинен відзначати будь-які зміни в стані вихованця. Виникнення бурситу-вимагає консультації у фахівця, постановки точної причини появи патології і призначення правильного лікування.

Причини появи бурситу у кішок

Бурсит або запалення бурси, собою являє патологію, що з’являється в своєрідному мішечку, основна сенс якого – пом’якшення навантаження конкретно на сам суглоб при фіз.активності. Природна амортизуюча подушка може бути вражена як самостійно, так і в комплексі з іншими частинами суглоба. Відсутність лікування бурситу у кішок, дуже часто ставати основою розвитку артриту.

При бурситі тварина накульгує, з’являються ортопедичні проблеми. Найчастіше схильні до розвитку процесу запалення в бурсі суглоба кішки старше 8 років. Схильні до порушень не тільки колінні і стегнові суглоби, але і ліктьові, плечові і навіть область ахіллового сухожилля.

Кішки-рухаються тварини, тому отримання травм під час стрибків для них не вважається рідкістю. При нормальному функціонуванні організму, бурсити не розвиваються. Компенсаторних механізмів досить, для того щоб не допустити запалення при незначному пошкодженні. У кішок у віці, починають розвиватися потроху дегенеративні процеси, страждає імунна система.

Літні тварини гірше перетравлюють їжу, тому недоотримують ряд корисних речовин для підтримування здоров’я кістково-м’язового апарату. Погано проявляється на роботі всього організму, а зокрема на суглобах, надмірна вага або ожиріння, яким також частіше страждають тварини у віці.

Дуже часто основою розвитку бурситу ставати травма, рідше тривалий вплив механіки. Літні тварини мають менш пружними м’язами і зв’язками, адже кількість колагену в них різко зменшується. Розвиток бурситу може з’явитися після бійок з родичами, поганий полювання за птахом або гризуном, а ще після безмірно активних ігор.

Крім цього, існує породна схильність до розвитку бурситу. Так, кішки породи Британська короткошерста і Перська, частіше страждають від патологій м’язів, суглобів і кісток, ніж інші представники домашніх кішок.

Дуже великі навантаження на суглоби, призводить до розвитку запалення навколосуглобових сумки, а в подальшому провокує артрити і навіть артрози. У ветеринарії виділяють ряд хвороб, які можуть стати свого роду трампліном для подальшого розвитку бурситу. Такими патологіями вважаються:

  • захворювання щитовидки;
  • сечокислий діатез;
  • збої в роботі організму на тлі прийому деяких медикаментозних препаратів.

Невчасно вилікувані бронхіти у кішок — також вважаються аргументом ризику для котячого організму. Хвороба в респіраторному тракті, може поширитися з потоком крові по всьому організму, осідаючи в різних тканинах. Не виняток і суглоби, а ще тканини, які оточують їх.

Симптоми бурситу у кішок

Відмітна ознака запалення суглобової сумки у кішки-поява різкого болю в області поразки. Ступінь прояву хворобливих почуттів сильно залежить від стадії патології, занедбаності процесу запалення і стану здоров’я. У більшості випадків, різкий біль в області суглоба, проходить самостійно і тварина більше не відчуває дискомфорт. В інших випадках, вихованець починає відчувати несуттєвий дискомфорт, що посилюється протягом певного часу, виявляючись занепокоєнням, криками тваринного або навіть агресивною поведінкою при спробах доторкнуться до ураженої ділянки.

Симптоматика бурситу у кішок, нагадує за клінічними проявами розвиток артриту. Процес запалення призводить до обмеженості рухів. Хвора тварина намагається максимально зменшити навантаження на уражену кінцівку, може кульгати коли будете йти, вважаючи за краще пересидіти в спокійному місці. У вихованця зникає апетит, зустрічається млявість.

Процес запального характеру, що розвинувся в суглобової сумці, може мати більше десяти видів напрямки. Розрізняти:

  • гнійний бурсит;
  • асептичний бурсит;
  • хронічний і гострий тип запалення.

Важливими ознаками бурситу у кішок вважаються:

  • сильний біль в ділянці ураження;
  • набряк в області суглоба;
  • збільшення температури тіла, як місце, так і генералізоване;
  • обмеження в рухливості.

При розвитку гострої форми бурситу, в місці ураження виникає рухливий червонуватий горбок. Хронічна форма патології має більш змащену клінічну картину. Проникнення гноеродной мікрофлори, призводить до розвитку більш небезпечних складнощів, аж до некрозу тканин.

Діагностика-обов’язкова частина успішного лікування. Ветлікар обов’язково проводить загальний клінічний огляд і призначає здачу аналізу крові. Для того щоб дізнатися тип зібралася в суглобової сумці рідини і чутливості патогенної мікрофлори, наказують пункцію. Метою процедури вважається прокол місця запалення спеціальною голкою зі шприцом і забір зразка рідини.

Підтвердження попереднього діагнозу може зажадати проведення рентгенографії або ж магнітно-резонансної томографії. На підставі отриманих даних – ступінь пошкодження, занедбаність патологічного процесу, наявність супутніх ушкоджень, доктор розробляє тактику лікування.

Лікування бурситу у кішок

Терапія бурситу у кішок буде залежати не тільки від ступеня хвороби, але і від причини, що послужила стартом для розвитку запалення навколосуглобових сумки. У найлегших випадках, при невеликій припухлості і хворобливості у тварини, можна спробувати впоратися в побутових умовах. Однак слід знати, що без точного дослідження, поставити діагноз неможливо, тому і лікування буде виключно симптоматичним.

Кішку садять в бокс-перенесення, таким чином мінімізуючи можливість вільного пересування. За допомогою тугий пов’язки можна спробувати зафіксувати уражену лапу і покласти холодний компрес. Час витримки-менше 40 хвилин. Відсутність ефекту від таких дій-привід негайно їхати з твариною у ветеринарну клініку. Звертатися до ветеринара потрібно і ось тоді, коли захворювання було знайдено дуже пізно.

Провівши всі необхідні дослідження, фахівець призначає терапію. Перше, що робить доктор – призначає протизапальні медикаментозні засоби. У запущених випадках для досягнення швидкого ефекту, використовуються протизапальні, кортикостероїдні препарати. В умовах стаціонару клініки тварині роблять ін’єкції прямо в тканини які вражені близько суглоба.

Додатковим методом лікування бурситів у кішок і котів, вважається застосування фізіотерапії. Методика в себе включає накладення холоду на уражені тканини, а після завершення часу витримки холодного компресу, використовують тепло. Якщо позитивної динаміки не зустрічається, проводитися своєчасне втручання, метою якого вважається видалення некротизованих тканин і ділянки запалення.

Профілактика бурситу у вихованців проживають в будинку полягає в дотриманні ряду головних правил. Важливо стежити за тим, щоб кішка не лягала на холодну підлогу. Також слід уникати довгого перебування улюбленця на протягах.

Невід’ємна частина попередження самих різних хвороб, не тільки бурситів-організація правильного раціону харчування. Тварина повинна отримувати всі корисні вітаміни, мінерали і мікроелементи, що допомагають хорошій роботі імунної системи і кістково-м’язового апарату.

Так як головною причиною розвитку запалення в області навколосуглобових сумки вважається механічне пошкодження, потрібно якщо є можливість уникати травмуючих факторів.

Незважаючи на досить просте лікування, бурсит вимагає довгого процесу реабілітації. Пускати перебіг захворювання на самоплив небезпечно. Як складнощів патологічного процесу виступають міозити, відкладення солей в порожнині синовіальної сумки, під’єднання патогенної бактеріальної мікрофлори, проблеми з хорошим функціонуванням суглоба. Все це за собою тягне порушення загальної рухливості та інвалідність тварини.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close