Секатор з храповим механізмом або секатор прищеплювальний – що краще?

У кожного садівника в обов’язковому наборі інструментів лежить секатор. Іноді вони можуть поламатися, тупляться і губляться і з’являється необхідність придбати новий інструмент. Щоб ви не прогадали з вибором. Ми вивчили асортимент магазинів і розповідаємо про кращі садові секатори, які можна придбати. Тому, якщо ви хочете купити якісний садовий секатор, переходьте на сайт https://plants-club.ua/uk_sekator-lowe-15-104.

Спробуйте різні механізми до покупки

Якщо є можливість необхідно спробувати різні варіанти секаторів в справі, щоб оцінити зручність кожного в роботі. Скажімо, стильні зараз Секатори з храповим механізмом саме мені не підійдуть: необхідність при одному зрізі здавлювати ручки кілька разів уповільнює справу і стомлює, та ще й зрізи виходять нерівномірними. Тому я раджу спробувати різні види секаторів заздалегідь. Можна попросити знайомих садівників скористатися їх інструментом: досить обрізати пару гілочок, і вже буде зрозуміло «ваш» це секатор або «не ваш».

Про основну частину

Це, зрозуміло, леза. Необхідно звернути свою увагу, як оброблені, чи немає зазубрин. Всім рекомендую в магазин брати паперовий лист і розрізати його. Якщо виходить рівно, як канцелярськими ножицями, значить заточка хороша. Плюсом стане тефлонове покриття. Тоді сік рослин буде дуже легко відтерти, і він не буде приклеювати леза. Ще ідеально, якщо леза будуть C-подібної форми — злегка загнуті. У певних моделей леза прибираються — зазвичай їх тримає болт, і можуть бути або віднесені на заточку, або замінені на нові.

Показники вибору

Розглянемо, на які технічні властивості необхідно звертати свою увагу під час вибору секатора.

Механізм

Ключовий показник, який перш за все потрібно брати до уваги під час вибору ножиць для саду. Не варто плутати механізм роботи з варіацією інструменту: контактні і площинні моделі володіють різними типами приводів.

  • Храповий механізм. Секатор з храповим механізмом властивий великим коефіцієнтом надійності, а тому застосовується зі стеблинками і гілками пристойної товщини. Перевага приводу: можливість обрізки в кілька підходів. Це допомагає заощадити сили, коли відсікти гілку одним рухом не виходить.
  • Силовий механізм. Як і храповий, застосовується дуже часто для обслуговування щільних стебел. На відміну від нього, обрізка виконується не за певну кількість етапів, а одним рухом. Мінус ножиць для саду з силовим механізмом-ціна подібного інструменту.
  • Важільний привід. Однаково успішно впорається з відростками великого і невеликого діаметру. Перевага полягає в простоті роботи цим приладом: за рахунок особливостей його конструкції зусилля розподіляється рівномірно на всі пальці.
  • Звичайний механізм. Не підійде для зрізання щільних гілок з чагарників і дерев. Дешевий, завдяки чому його набувають дачники-любителя.

Які є типи секаторів

Площинний секатор з циркуляційним насосом або його інша назва обхідний — дуже поширений інструмент для роботи в саду, здатний зробити акуратний чистий зріз без пошкодження і роздавлювання стебел. Подібний прилад обладнаний двома лезами — одним загостреним по зовнішньому краю і другим товстим з не заточеним. Це хороший вибір для обрізки квітів і збору фруктів, наприклад, грон винограду. Підрізає стебла діаметром до 2 см.

Контактні Секатори з ковадлом мають зовсім іншу конструкцію і обладнані лише одним прямим ріжучим лезом. Працюють як ножі і чудово справляються з сухими гілками, де неможливо пошкодити живі тканини. За габаритами вони більші моделей з циркуляційним насосом, тому ними некомфортно відрізати троянди і декоративні чагарники товщиною 1,6 — 2,5 см.

Садові Секатори з храповим механізмом — хороший вибір для слабких і маленьких жіночих рук, які будуть захищати ваші зап’ястя від втоми і напруги. Підійдуть для обрізки гілок товщиною від 2 сантиметрів. Вони обладнані ковадлом з механізмом, який виконує ріжучі дії поступово. Різниця полягає в храповому механізмі, який працює як автомобільний домкрат, що полегшує різання. Іншими словами для обрізки товстої гілки вам потрібно буде стиснути ручки кілька разів. На прикладі це виглядає так: ви стискаєте ручки і лезо прорізає деревину, після цього зупиняється і залишається в нерухомому положенні. Далі включається храповик, ручки повертаються в перше положення, і ви знову їх стискаєте, щоб зробити більше глибину зрізу. Процедуру потрібно повторити поки не буде досягнутий необхідний результат — іншими словами поки гілка не буде зрізана.

І ще кілька дрібниць

Про головні критерії вибору ми розповіли, однак це ще не все, що необхідно знати під час покупки секатора. Сучасні моделі інструменту можуть мати неповторні особливості, якими їх наділяє виробник, щоб їх зробити ще зручніше і функціональніше. Наприклад, Fiskars, RACO і Gardena заповнюють рукояті секаторів спеціалізованими фіксаторами, які допомагають утримувати леза в положенні «закрито», коли секатор не застосовується. Це не тільки забезпечує безпеку зберігання і перенесення, так як виключається можливість отримання порізу про леза, але і допомагає збільшенню службового терміну робочих елементів (пружини і ріжучих частин). У певних моделей в рукоятці є отвір для протягування шнурка, також вони можуть мати в комплекті чохол для перенесення і зберігання.

Крім конструктивних особливостей, подивіться дуже уважно на колір інструменту, який в цьому випадку грає не художню, а практичну роль. Чому більшість садівників любить Секатори, у яких в колірній палітрі присутні червоний, жовтий або колір оранж? Все просто: вирішила людина зробити перерву, повісив інструмент на сучок і пішов розслабитися, а коли повернеться, то відразу помітить його завдяки яскравій кольоровій палітрі серед зеленого листя-так він не втратиться.Позначки:, , , , , , , ,
close