Апаратний манікюр: що собою являє і як правильно робити

Один із головних атрибутів доглянутої дівчини — акуратні нігті. Багато дівчат віддають перевагу апаратному способу догляду за нігтями. Журнали про моду і красу Elle, Elle Girl і Voice розповіли, що таке апаратний манікюр і як його зробити самостійно.

Суть апаратного манікюру, його переваги та недоліки

Апаратний манікюр — це особливий метод обробки нігтів і кутикул, який виконується за допомогою професійного обладнання. Як стверджує модний журнал Elle, апаратний (гарячий) манікюр не передбачає наявності ріжучих інструментів. Для обробки нігтів використовують спеціальну манікюрну машинку з обертовою насадкою.

Апарат для манікюру нагадує товстий фломастер або маркер. З одного боку він приєднаний проводом до апарату живлення, з іншого боку інструмент має отвір, куди встановлюються фрези різного діаметру, абразивності, довжини та форми. Найчастіше майстри використовують такі види насадок:

 1. Корундову. Це овальна або куляста фреза для делікатної обробки шкіри та нігтів.
 2. Алмазну. Вона буває 2 видів: спечена (добре спилює акрил) і обложена (з напиленням), яка підходить для обробки нігтів, спилювання бічних валиків, надання потрібної форми нігтьовій пластині, видалення кутикули.
 3. Металеву (твердосплавну) фрезу. Має дрібну насічку, використовується для попередньої обробки нігтьової пластини.
 4. Фетрову насадку. Використовуються для полірування нігтів і фінішної обробки шкіри.

Швидкість обертання свердла з фрезою становить від 5 до 35 тисяч обертань на хвилину. Налаштування швидкості залежить від сфери застосування і структури шкіри. Для ніжної дерми швидкість потрібна невелика, а фреза тонка. Для грубої поверхні навпаки.

Основні переваги апаратного манікюру описує видання Elle Girl:

 1. Акуратність і делікатність обробки. Усе зайве видаляється завдяки м’якому шліфуванню.
 2. Швидкість виконання. Щоб зробити апаратний манікюр, не потрібно розпарювати або розм’якшувати шкіру, що значно скорочує час процедури.
 3. Безпека. При правильному використанні насадок епідерміс не пошкоджується, а нігті, кутикула і бічні валики не травмуються.
 4. Ефект зберігається від 2 до 3 тижнів.
 5. За допомогою фрез максимально відсувається і видаляється кутикула, покриття наноситься дуже близько до шкіри, що робить результат красивішим і довговічнішим.
 6. Насадки легко спилюють шари гель-лаку й ороговілу шкіру, тому апаратний манікюр частіше використовують під час обробки нарощених нігтів.
 7. Манікюрний апарат можна використовувати для догляду за стопами.
 8. Апаратами для манікюру легко користуватися для домашніх процедур догляду за нігтями, руками і ногами.

Водночас майстриня з манікюру Олена Чижова впевнена: оскільки використовуються фрези твердосплавні, під час сильного натискання можна легко поранити шкіру та нігтьову пластину. Також серед недоліків варто відзначити:

 • Новачкові важко вибрати фрези під конкретні маніпуляції, акуратно провести процедуру.
 • Апаратний манікюр категорично заборонено проводити, якщо нігті уражені грибком, є ранки або запалення, кутикула дуже тонка і розташовується близько до судин.

Існує величезна безліч варіацій манікюру (обрізний, європейський, японський, бразильський, пилковий, спа-манікюр), які мають свої особливості і техніки. Elle Girl відзначає головну відмінну рису апаратної техніки — в ньому не використовується ванночка для розм’якшення шкіри. Всі маніпуляції виконуються виключно фрезами. Апаратний манікюр зашліфовує кутикулу, що порівняно з обрізним методом значно зменшує ймовірність огрубіння шкіри і появи задирок.

Voice виділяє комбінований манікюр, у якому зібрано кілька технік. В апаратному комбі-манікюрі бічні валики обробляють апаратом, а кутикулу зрізають ножицями.

Покрокове виконання апаратного манікюру

Апаратний манікюр краще довірити досвідченому майстру. Якщо вирішили зробити обробку фрезером самостійно, прислухайтеся до порад, які допоможуть запобігти неприємностям і якісно виконати апаратний манікюр у домашніх умовах:

 • Шкіра під час проведення процедури має бути сухою, інакше є ризик отримати мікротравми.
 • Правильно вибирайте розмір насадки. При неграмотній обробці фрези можуть зняти надлишковий шар дерми, з’явиться чутливість.
 • Не тисніть на фрезу. При сильному натисканні на нігтьовій пластині можуть залишитися борозенки.

Щоб якісно виконати процедуру в домашніх умовах, знадобляться такі інструменти:

 • професійна фрезер-машинка з великим вибором фрез;
 • спеціальні пом’якшувальні та доглядові засоби (рідини, олії) для нігтів і шкіри;
 • витратні матеріали (серветки, ватні диски і палички);
 • апельсинові палички.

Видання Voice пише, що правильна інструкція допоможе зробити апаратний манікюр навіть новачкові:

 1. Підготуйте пальці та нігтьову пластину до процедури, обробіть кутикулу розм’якшувальним засобом.
 2. Обробіть кутикулу і бічні валики алмазною фрезою конусоподібної форми із загостреним кінчиком. Насадку тримайте паралельно нігтю і працюйте в одному напрямку.
 3. Поміняйте фрезу на вузьку циліндричну з дрібноабразивною поверхнею. Вона підходить для видалення птеригія — тонкої шкірочки під кутикулою, яка щільно прилягає до нігтьової пластини. Насадку рухайте паралельно нігтю. Не тримайте інструмент в одній точці: повільно і рівномірно проводьте ним по всій оброблюваній поверхні. Не притискайте сильно свердло з насадкою до шкіри або поверхні нігтя, регулюйте силу притиснення, орієнтуйтеся на свої відчуття. Під час видалення птеригія струшуйте щіточкою з нігтів частинки.
 4. Виконайте остаточне видалення птеригія корундовою насадкою з каменю. Така фреза настільки безпечна, що підходить навіть для шліфування нігтьової пластини і видалення розшарувань.
 5. У разі глибоких нігтьових валиків використовуйте насадку, яка називається «куля». Загостреним кінчиком обробіть область під кутикулою, а округлою поверхнею видаліть підняту шкірку. Після зашліфуйте бічні валики. Зрізання кутикули проводьте на потужності 8 000 об/хв для щільної шкіри, 5000-7000 об/хв — для тонкої.
 6. Після видалення шару дерми обпиляйте нігті, надавши їм потрібної форми.
 7. Відполіруйте нігті спеціальною насадкою, але не підносьте її впритул до поверхні нігтя. Рухайте насадкою по поверхні, щоб вона не затримувалася на одному місці довше 1 секунди.
 8. Нанесіть олію для кутикули і дайте їй вбратися.

Апаратний манікюр у домашніх умовах готовий. За бажання змастіть шкіру рук кремом або нанесіть на нігті прозорий чи кольоровий лак.

Апаратний манікюр роблять швидко й акуратно, завдяки відсутності контакту з гострими інструментами запобігають порізам. Зробити таку обробку можна своїми силами за наявності фрезера і деяких навичок.

Позначки:, , , , , , , ,
close