Виразки рогівки у собаки лікування

Очна рогівка собою являє прозору тонку плівку, зовні вистилає очне яблуко. Важлива функція такої тканини-захист глибоких шарів очі від самих різних бактерій і чужих тіл, здатних пошкодити візуальний орган. Крім цього, функція рогівки полягає в підтримці правильної структури ока. В результаті впливу самих різних факторів, рогівка пошкоджується, з’являється процес запалення, що відрізняється некротизацией і дегенеративними зміною, що зачіпають більш глибокі шари.

Виникнути виразкові ураження може при механічних пошкодженнях або ж хімічних опіках. Запалення, що утворюється на рогівці, доставляє тварині сильний дискомфорт і біль, тварина регулярно чеше очі і уникає яскравого світла. Плюс до всього, вихованець втрачає апетит, стає млявим і апатичним. Небезпечними результатами несвоєчасно вилікуваної виразки рогівки можуть бути розриви рогівки і закінчення патологічного ексудату, що зібрався в результаті дегенеративного процесу. При ускладненні виразки бактеріальною інфекцією, тварина може залишитися сліпим або ж зовсім втратити орган зору.

Причини появи

У ветеринарії існує певна класифікація виразкових уражень рогівки. Так, розрізняють гострі і хронічні ушкодження, глибокі і поверхневі виразки, а ще проривні і не проривні. Розташування виразок на рогівки також буває периферичним (що вражає тільки край прозорої оболонки), парацентральним і центральним. За ступенем поширення процесу патологічного характеру, розрізняють подібні форми недуги:

 • повзуча-поширюється по одному краю ока, вражає глибокі шари прозорої оболонки, провокуючи розвиток процесів гнійного типу;
 • роз’їдає-відрізняється розвитком декількох дефекатів відразу і процесами дегенеративного характеру півмісяцевої форми.

Здорові домашні вихованці регулярно контактують з різними факторами, що викликають пошкодження рогівки. У нормальних умовах і сильному імунітеті собаки, невеликі пошкодження рогівки швидко затягуються. Це пов’язують з швидким поділом нестандартних клітинних структур – кератоцитів. Однак в разі приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори, пошкодження не затягується, а навпаки, збільшується в розмірах, утворюючи своєрідну поверхню рани. Головними причинами виникнення виразок рогівки у собаки вважаються:

 1. Травми механічного характеру . Чужі предмети (пісок, земля, стебла і насіння рослин), бактеріальна мікрофлора викликають запальні процеси на поверхні ока.
 2. Опіки хімічного характеру . З’являються при контакті очної рогівки тварини з домашньою хімією або ж іншими небезпечними хімічними речовинами. Хімічний опік викликає руйнування цілісності шарів рогівки, як верхніх, так і глибших. . Патологія, яка призводить до постійної травматизації епітеліального шару рогівки віями. При попаданні бактеріальної мікрофлори, перебіг патології ускладнюється і на місці подряпини з’являється виразка. вірусного характеру. В результаті впливу вірусних агентів на зіпсовану структуру рогівки, з’являється запалення гнійного характеру. Гнійний ексудат починає руйнувати Протеїнові компоненти очного яблука, приводячи до утворення виразок.
 3. Аномалії будови ока-мікрофтальм і буфтальм (збільшення або ж зменшення розмірів очного яблука). . Хвороба очної рогівки, що з’являється в результаті хронічних процесів запального характеру,» драконящих » і ушкоджують шари зовнішньої прозорої оболонки візуального органу. Відрізняється відкладенням у всіх шарах очної рогівки пігменту темного кольору. При відсутності своєчасної терапії, пігментозний кератит ускладнюється виразками рогівки.
 4. Нові утворення . Різні нарости на рогівці, провокують часті пошкодження верхньої оболонки ока, провокуючи розвиток запалення і надалі утворення виразок.

Симптоми і діагностика виразки рогівки у собак

Початкові ознаки розвитку виразкового ураження прозорої оболонки ока не завжди видно для власника тварини. Але з появою захворювання, симптоматика збільшується і не помітити зміни в поведінці вихованця не можливо. Найперша ознака-хвилювання собаки і постійний вилиць, що пов’язано з відчуттями болю в оці. Вихованець починає регулярно терти очі, у нього порушується сон і зникає бажання їсти. Основними симптомами виразки рогівки у собаки вважаються:

 • сильна хворобливість в області очі з патологічним процесом;
 • спазм століття, спровокований сильним болем;
 • накопичення слизового ексудату навколо ураженого очного яблука з утворенням кірочок;
 • пошкодження судин в оці;
 • запалення кон’юнктиви ока, набряклість і почервоніння;
 • світлобоязнь;
 • слабкість і байдужість вихованця;
 • набряклі явища рогівки і століття;
 • каламутні плями на пошкодженій рогівці.

При появі будь-якого з перерахованих вище симптомів, слід звернутися до ветеринарної лікарні. Ветлікар повинен провести ретельне діагностичне обстеження, що дозволяє точно визначити природу появи патології і скласти подальшу схему лікування. Перш за все доктор оглядає зіпсовану рогівку ока, порівнюючи очі.

Для визначення глибини ураження і визначення допустимих новоутворень, проходить тест з флюоресцеїном. Крім цього, потрібен паркан виділяється ексудату з пошкоджених очей для проведення бактеріального посіву та визначення збудника запалення (при підозрі бактеріальної або інфекції грибка).

Лікування виразки рогівки

Лікування виразки рогівки у собаки має бути комплексним і в більшості випадків включає себе консервативне і лікування хірургічним шляхом. Медикаментозна терапія доцільна в тому випадку, коли виразкові ураження прозорої оболонки знаходиться на початковій стадії. Для лікування активно застосовуються антимікробні засоби місцевого впливу. У кон’юнктивальний мішок закладаються спеціалізовані мазі-тетрациклінова або Оптіммун, а ще використовуються краплі (наприклад, Тобрекс або Ірис). Головними цілями під час лікування виразок рогівки вважаються:

 • видалення руйнувань тканинних структур прозорої оболонки ока;
 • знеболювання;
 • звільнення і запобігання попадання інфекції в око;
 • відновлення росту здорових тканин рогівки;
 • мінімізації рубцювання на прозорій оболонці;
 • запобігання можливої сліпоти.

У запущених випадках процесу запалення рогівки, ускладненого виразковими ураженнями, використовується втручання хірургічним шляхом. Є кілька технік виконання операції у ветеринарній офтальмології, але дуже часто вживаними вважаються:

 1. Кератотомія-полягає в надрізі рогівки і її подальшому вирівнюванні. Тварині роблять місцеву анестезію і надійно фіксують.
 2. Кератоектомія-непросте своєчасне втручання, при проведенні якого застосовується лазерна установка. За допомогою променя лазера січуть пошкоджені частини прозорої оболонки. Проходить маніпуляція під загальним наркозом і при грамотному проведенні операції, очей відновлює власні функції фактично 100%.

Профілактичні рекомендації

Заходи попередження дозволяють зменшити небезпеку розвитку виразкових уражень рогівки у собак. Для цього володар тварини повинен дуже і дуже серйозно поставитися до здоров’я власного вихованця. Потрібно звертати уваги на будь-які нездужання власного улюбленця, тим більше якщо з очей у нього починає посилено виділяться рідина. При проявах нездоров’я власної собаки, слід в обов’язковому порядку відвідати ветлікаря.

Також профілактика самих різних процесів запалення, що з’являються в очах у собак, в себе включає оперативне проведення імунізації, для усунення розвитку небезпечних інфекційних хвороб, що стають причинами не тільки загального нездужання собаки, але і запалення в очах.

Прогулянки з чотириногим другом краще виконувати там, де немає скошеної або сухої трави, уникати допустимих бійок з іншими тваринами, щоб не було травм очей. Варто ретельно стежити і за раціоном тварини, так як неправильне харчування може також спровокувати розвиток запалень в організмі.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close