3 термінових дії власника якщо кішці стало погано

Пухнастий вихованець, який проживає в квартирі, це не тільки мила тварина, але і серйозна відповідальність для власника. Допитливі кішки досить часто пролазять в дуже різні кути квартири, активно досліджуючи простір навколо себе.

Важливо пам’ятати, що якщо навіть квартирний простір не велике, тварина можуть стерегти небезпеки навіть в даному випадку. Будь-господар повинен запам’ятати черговість дій, щоб під час непередбачуваних ситуацій, зуміти вчасно зібратися і надати тварині допомогу.

Надзвичайно важливим вважається і здатність візуально оцінювати стан вихованця. Якщо трапилася неприємність-кішка впала з висоти, вдарилася, отруїлася або захворіла інфекційним захворюванням, перш за все потрібно провести зоровий огляд, щоб потім ретельно все переказати ветлікарю.

Дія перша — зорова оцінка стану тварини

Провести оцінку стану кішки, важливо. Велика увага при цьому приділяється апетиту, загальної активності, наявності актів сечовипускання і дефекації. В останньому варіанті, потрібно відзначати будь-які зміни якості стільця (запах, консистенція, частота походів на лоток). Варто також виділити наявність нудоти або блювоти. Ознаками нездоров’я улюбленця вважаються:

 • пригнічений стан;
 • спроби уникати контакту з улюбленим господарем;
 • агресивна поведінка.

В даних випадках господар кішки повинен підкреслити, не тільки те, як поводиться тварина, але і яку позу воно приймає — природну або затиснуту. Удома можна провести зоровий огляд, слідуючи наступним пунктам:

 1. Оцінка ступеня дегідратації. Щоб це зробити потрібно підняти акуратно шкіру в холці двома пальцями і випустити. Про те, що зневоднення немає, говорить швидке расправление складочки. Якщо ж складочка розправляється плавно або ж абсолютно не розправляється, це вказує на важку ступінь зневоднення.
 2. Вимірювання температури тіла. Поміряти температурні показники у домашніх чотириногих в западині під пахвою, як у людини – не має сенсу. Істинними показниками вважаються лише ті, що отримані при ректальної термометрії. Поміряти температуру тіла у тварини при підозрі на лихоманку, можна за допомогою ртутного або електронного термометра (останній, краще). Наконечник термометра заздалегідь обробляють спиртом і змащують вазеліном, акуратно вводять в область прямої кишки. Нормальним температурним показником тіла у кішки вважається діапазон від 37.5 до 39 градусів.
 3. Уважний огляд голови. При огляді голови фокусують увагу на можливі пошкодження самого черепа, наявність виділень з очей, розміри зіниць, характер допустимих виділень. При огляді приділяють увагу виділенням з носових ходів (при односторонньому виділенні гнійного ексудату, припущення падає на наявність нові освіти в порожнині або ж чужий предмет). Розглядаючи порожнину рота при можливості, господареві має сенс подивитися на стан зубів, присутність каменю на зубах і колір ясен. Наприклад, при хронічній формі лейкемії у тварини або ж вірусному імунодефіциті кішок, тканини ясен виглядають запаленими. Обов’язково потрібно згадати присутність виразкових уражень, травм або ж застреваний чужих тел.огляд голови в себе включає і огляд вушних раковин. Насторожити власника повинен своєрідний хлюпає звук, відчуття болю у тварини, поява запаху і не відмітних виділень. Обов’язково потрібно згадати, що застосувати ватяні палички при перегляді вушних раковин фахівці не радять.
 4. Ще один пункт – огляд грудної клітини. Тут дуже важливе-підрахунок частоти дихальних рухів. Нормальними значеннями, що включають в себе вдих і видих, є від 15 до 30 рухів протягом однієї хвилини. Якщо частота дихальних рухів більше 30 або менше 15 – потрібно негайно перевозити тварину до ветеринарної лікарні, заздалегідь зв’язавшись з ветлікарем.
 5. Огляд живота. Повністю провести огляд порожнини живота в побутових умовах господарем дуже важко. Визначити наповненість сечового міхура або наявність твердих об’єктів в області кишечника може майстер професіонал. Але володар може підкреслити наявність хворобливості, збільшення живота, зміна його розмірів.
 6. Огляд області молочних залоз. Тут необхідно дивитися на наявність пухлинних процесів, змінених виділень із сосків. При цьому абсолютно не має значення, вихованець чоловічої або жіночої статі.
 7. Огляд області під хвостом. Параанальна область не повинна мати недоліків, наприклад як абсцеси, забруднення або розлизування.

Дія друга-зв’язатися з ветеринаром

Після того, як Первинний огляд господарем в побутових умовах зроблений і є великі пошкодження – перше, що повинен зробити серйозний володар, це звернутися до ветлікаря. Щоб це зробити потрібно мати номер ветеринара під рукою, щоб під час непередбачуваних ситуацій відразу ж зв’язатися з професіоналом.

Професійний доктор зможе зорієнтувати господаря кішки, сказати, що можна зробити в побутових умовах. Детально розповісти про стан тварини, зрозуміло, можна лише під час огляду у ветеринарній лікарні. По телефону ставити діагноз, тим більше у важких випадках, просто не можливо. Тим більше прописувати лікування.

Дія третя-перевозити тварину в клініку або дочекатися приїзду ветеринара

Третім дією вважається правильна транспортування вихованця в ветеринарну лікарню. У великих містах існує можливість викликати фахівця додому. У подібному випадку, після того, як доктор викликаний додому, необхідно дотримуватися всіх рекомендацій до його приїзду. Якщо ж тварина в стані, що має на увазі перевезення, необхідно правильно створити умови для його перевезення.

Головними правилами транспортування, вважаються:

 • підготовка спеціального контейнера;
 • не рекомендується годувати тварину перед виїздом;
 • приготувати воду для пиття, одноразову вологопоглинаючу пелюшку, вологі серветки (на випадок, якщо тварина вирве), теплу ковдру або плед.

Важливо придбати спеціалізований контейнер для транспортування. Це може бути сумка-переноска або пластиковий бокс. Зручність полягає в тому, що таку переноску можна розмістити поперек руху і добре зафіксувати під час руху машини.

Деякі кішки не найбільш вдало переносять перевезення в пластиковому контейнері. Фіксація в даному випадку повинна бути за допомогою шлейки, яка прив’язана до заднього сидіння автомобіля. Для зручності можна скористатися спеціальним чохлом або придбати гамак для перевезення.

Перша допомога тварині під час появи аварійної ситуації

Якщо ситуація шкідлива для здоров’я тварини, до відвідування ветеринарної клініки або приїзду ветеринара додому, потрібно знати правила першої допомоги, які здатні врятувати життя тварини. З поява в будинку домашньої тварини, необхідно пам’ятати розташування найближчої від будинку ветеринарної клініки.

Якщо в даній клініці є служба швидкої допомоги-потрібно записати номер служби і помістити на видному місці. Це дасть можливість у разі невідкладної ситуації без зволікання зв’язатися з експертами.

Надання першої допомоги кішці до приїзду ветеринара або доставки тварини в ветеринарну лікарню, може стати в нагоді при отруєнні, ударі змінним струмом, попаданні чужих предметів, що відкрилися кровотечах.

При отруєннях, що трапляються серед домашніх кішок дуже часто, спостерігаються порушення дихання, багате слинотеча, сильна млявість. У значних випадках, як правило спостерігаються судомні явища і втрата свідомості. Перше, що слід приготувати, це винести кішку на чисте повітря, прагнучи привести тварину до тями.

Якщо тварина отруїлася соком токсичних рослин, з’їла ліки з людської аптечки, вилизала шерсть з налиплими хімікатами – слід постаратися вимити шлунок і викликати блювоту. Для цього підійде розчин харчової соди або солі. Вводять в пащу тварині рідину за допомогою шприца без голки.

Якщо основою інтоксикації стали розчинники, кислоти або луги – викликати блювоту строго забороняється. Небезпечні речовини при просуванні по стравоходу, здатні завдати шкоди ще сильніше.

Викликати блювоту тварині не можна при отруєнні, яке супроводжується проблемами з актом ковтання, якщо кішка бути в напівсвідомому стані. Необхідно не забувати, що викликати блювоту у вихованки, якщо пройшло більше 2-х годин після контакту з речовинами, не має сенсу. В якості швидкої допомоги можна спробувати дати кішці адсорбент, наприклад, вугілля активоване – 2-3 таблетки, перетерті в порошок.

Перша допомога при ударі змінним струмом полягає в тому, щоб вимкнути будинок або ж якщо є можливість відтягнути кішку від проводу. Заздалегідь потрібно одягнути прогумовані захисні рукавички. При відсутності рукавичок, можна взяти палицю з матеріалу, що не проводить змінний струм. Після того, як тварина не стикається з електрикою, необхідно спробувати зробити непрямий масаж серця або штучне дихання.

Якщо у кішки відкрилася кровотеча, наприклад, при порізі в області шиї, потрібно діяти негайно. Необхідно притиснути до місця ураження тампон, паралельно викликаючи ветлікаря. Кровотеча з носа, також зупиняють тампоном так, щоб не закрити можливість дихати.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , , ,
close