8 причин розвитку виразки шлунка у кішок

Захворювання травного тракту серед домашніх чотириногих не рахується рідкістю.

Часто в ветеринарну клініку звертаються господарі, вихованці яких страждають від шлункової виразки.

Патологічний процес, що вражає слизові оболонки шлунка, займає перші позиції.

При відсутності своєчасної допомоги, на пошкодженій слизової сформіровивается ділянку некрозу. Під дією шлункового соку захворювання ускладнюється, викликаючи сильний біль у тварини.

Без допомоги ветлікаря навряд чи можна обійтися, так як відсутність лікування може привести до шлункової кровотечі, що закінчується дуже часто загибеллю кішки.

1. Порушення режиму харчування

Серед головних причин розвитку шлункової виразки у кішок, виділяють порушення в режимі харчування.

Поразка слизових оболонок травного органу відбувається при поїданні тваринам недорогих кормів, несвіжої їжі, недоїдків з людського столу, а ще при змішаному раціоні, коли сухий корм дають упереміш зі справжньою їжею.

Чільним аргументом розвитку виразкового ураження шлунка у вихованця стає поїдання недоїдків з людського столу. Солоні, копчені, смажені і гострі страви можуть подобатися кішці, однак при цьому завдають невиправної шкоди здоров’ю тварини.

Спровокувати виникнення шлункової виразки може годування гарячими або занадто холодними продуктами.

Негативний вплив на слизові оболонки травного тракту має годування кішки виключно м’ясом або рибою, а ще наявність в раціоні великої кількості кісток. Останні, зі свого боку, провокують механічне пошкодження стінок шлунка і тканин кишечника. Розвивається запалення-гастрит або ентероколіт, при відсутності раннього лікування, незмінно закінчуються виразкою шлунка.

2. Деякі медикаментозні препарати

Основою розвитку шлункової виразки виступають деякі медикаментозні препарати.

Часто ураження стінок шлунка зустрічається у тих тварин, які змушені приймати великий спектр лікарських засобів – антибіотиків або знеболюючих засобів.

На перших кроках з’являється запалення шлунка. Процес запалення охоплює і відділ тонкого кишечника. Розвивається гастроентерит, який при відсутності професійної допомоги, швидко переходить в виразкову хворобу шлунка.

3. Чужі тіла в травному тракті

Виразка шлунка на тлі механічного пошкодження – не рахується рідкістю.

У маленьких кошенят і безмірно цікавих дорослих кішок можуть застрявати в травному тракті колючі предмети, по проходженні травмуючі і шлунок. Пошкоджена ділянка швидко запалюється, змінюється самопочуття тварини.

Крім чужих предметів, що застряють в травному тракті, викликати запалення можуть тріхобезоари (грудочки вовни, що утворюються при вилизуванні).

У звичайному стані з’явилися грудочки повинні виводитися з організму природним шляхом – з каловими масами або при відрижці.

Якщо процес виведення тріхобезоаров з організму ускладнюється, що з’явилися грудочки стають більше в розмірах, провокують пошкодження стінок шлунка, викликаючи перші стадії гастриту. В подальшому гастрит переходить в виразкову поразку.

4. Захворювання ендокринної системи

Різні патологічні процеси в області ендокринної системи мають виражений негативний вплив на стан здоров’я.

У кішок дуже часто діагностують хворобу Аддісона або гіпоадренокортицизм.

На тлі захворювання ендокринної системи, тварина:

  • дуже швидко втрачає апетит;
  • відзначається зміна загального стану;
  • з’являються напади нудоти і блювоти.

Основою розвитку патологічного процесу виступають зміни і порушення у функціонуванні надниркових залоз і гіпофіза.

Рівень нестандартних гормонів-альдостерону і кортизолу, дуже швидко зменшується, що призводить до поганих результатів для всього організму в загальному. Страждає в перших рядах система травлення, і перш за все шлунок.

5. Внутрішні захворювання

Внутрішні захворювання як правило служать важливим фактором для розвитку виразкової хвороби.

Серед ключових внутрішніх патологій значаться-гастроентерит і гастрит. На перших етапах розвитку патології не з’являються вираженою симптоматикою і володар не помічає маленьких змін в стані улюбленця.

При відсутності своєчасної діагностики і розробки тактики лікування, гастрит або гастроентерит, переходять в виразкову хворобу.

Деякі кішки в силу природного схильності, мають схильність до патологій кишково-шлункового тракту. Подібних вихованців фахівець повинен оглядати частіше. У зоні ризику знаходяться коти з дуже високою чутливістю кишечника, люди який схильний до алергії, а ще ті, хто часто страждає від нетравлення шлунка. Тварині потрібно надати допомогу, вибрати правильну дієту або ліки, щоб лікувати внутрішню патологію на ранній стадії.

6. Отруєння

Виразка шлунка на тлі отруєння – не рахується рідкістю.

Основою сильної інтоксикації виступають-отруєння солями важких металів, домашньої хімією, лугами або продуктами нафтопереробки.

Попадання небезпечних отруйних речовин в травний тракт провокує великі зміни в слизових оболонках органу. Реагенти хімії викликають ерозію, швидко перетікає в виразку, так як шлунковий сік паралельно роз’їдає уражену ділянку.

Зрозумівши, що тварина отруїлася – не потрібно займатися самолікуванням і чекати розвитку подальшої симптоматики. Потрібно якомога швидше звернутися до ветеринарної лікарні з метою надання тварині допомоги.

7. Пухлина

До ерозійних змін в тканинних структурах шлунка призводять злоякісні пухлини-аденокарциноми і лімфосаркоми.

Швидко прогресуючі пухлини провокують появу виразок на стінках шлунка. Вихованець стає млявим, відмовляється від їжі, його часто рве не перевареними шматочками корму або іншої їжі, що вживається.

8. Стрес

На відміну від собак, кішки мають дуже тонкою душевною організацією. Тому будь-який стрес різко погано проявляється на роботі всього організму тварини.

Стрес буде причиною появи гастриту, і потім виразкового ураження шлунка.

Завдання власника-вчасно дізнатися початкові ознаки проблем з травленням.

Це можуть бути як короткочасні відмови від корму, так і пригнічений стан, нудота, блювота, вокалізація. Відчуваючи відчуття болю в області шлунка, кішка буде намагатися менше проявляти активність.

При підозрі на проблеми з травленням господареві слід негайно звертатися за допомогою до ветеринарної клініки.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close