Аспіраційна пневмонія у кошенят

Процес запалення в легенях-пневмонія, особливо небезпечний для маленьких кошенят.

Одним з видів пневмонії виступає аспіраційна. Вона відрізняється запаленням, що виникають на тлі попадання в респіраторний тракт і шляхи чужих тел.відбувається зараження легеневих структур, аж поки не утвориться ділянок некрозу.

Чому у кошенят може розвинутися пневмонія

Аспіраційна пневмонія у маленьких кошенят з’являється при попаданні в дихальні шляхи медичних препаратів або рідкого корму. В результаті відкашлювання, чужі маси проникають в респіраторний тракт. Пристойна кількість рідини, що зібралася в легенях, провокує запалення і некроз.

Відсутність своєчасної допомоги призводить до небезпечних ускладнень – сепсису або загибелі від задухи (асфіксії).

Аспіраційна пневмонія ділиться на 3 види:

 • хімічний пневмоніт;
 • бактеріальна хвороба;
 • Механічна обструкція.

Хімічний пневмоніт розвивається в результаті проникнення в респіраторний тракт шлункового соку (соляної кислоти). Хімічний пневмоніт також називається синдромом Мендельсона.

Аспіраційна пневмонія на тлі бактеріальної інфекції діагностується не менш часто, ніж хімічний пневмоніт. Такий вид патології відрізняється більш повільним розвитком, ніж хімічна.

В результаті повної або часткової закупорки шляхів дихання, розвивається Механічна обструкція. Основою виступає значний обсяг чужих мас. Для лікування даного виду аспіраційної пневмонії проходить розтин грудини (торакотомія).

Провокуючими розвиток пневмонії факторами виступають:

 • порушення актів ковтання у маленьких кошенят (часто при фарингіті);
 • сильна блювота, тим більше при токсикоінфекціях;
 • патології ЦНС, дуже часто вродженого характеру;
 • неправильна постановка носо-стравохідного зонда-медикаментозні препарати або корм потрапляють в легені через трахею;

Аспіраційна пневмонія частіше зустрічається у кошенят, які відносяться до брахіцефалічних порід. У подібних кішок як, Шотландська висловуха, перська, відзначається звуження верхніх частин респіраторного тракту. Це виступає провокує основою появи самих різних складнощів, в тому числі і аспіраційної пневмонії.

Симптоми пневмонії у кошенят

При аспіраційної пневмонії симптоми розвиваються дуже швидко. Перш за все відзначається сильний кашель, виділення з носових ходів, тварина відмовляється від їжі. Ознаками розвитку патології також вважаються:

 • порушення акту ковтання;
 • важке дихання;
 • раптове погіршення загального стану.

Прогресування патологічного процесу призводить до задухи, синюшности помітних слизових оболонок. Сформіровивается недостатність серця і судин.

Серед симптомів, що вказують на те, що тварині потрібна термінова допомога ветеринара – напади задухи, збільшення температури тіла, слабкість, синюшність слизових, виділення з носа слизу зеленуватого кольору або з домішками крові.

Діагностика аспіраційної пневмонії в себе включає розкриття причини розвитку патології. Проводять промивання шлунка і зондування стравоходу. Ветеринар проводить аускультацію легенів. При аспіраційної пневмонії відзначаються вологі хрипи. З метою точної постановки діагнозу, тварині проводять:

 • рентгенографію органів грудної клітини;
 • загальний аналіз крові.

Необхідність бронхоальвеолярного лаважу з’являється в процесі діагностики аспіраційної пневмонії дуже часто. Це дає можливість виключити грибкове ураження легень або злоякісні нові утворення.

Лікування пневмонії у кошенят

Залежно від причин, що викликали розвиток аспіраційної пневмонії, ветеринар призначає схему лікування.

У першу добу рекомендовано перебування кошеня в лікарні клініки в спеціальному боксі. Важливо зменшити будь-яку рухливість.

Перша допомога при аспіраційної пневмонії полягає у раптовій зміні положення тіла тварини. Слід надати вихованцеві положення головою вниз. Через 3 хвилини після стікання, слід здавити грудну клітку для виштовхування залишків.

Якщо основою розвитку пневмонії стала обструкція легенів чужими тілами або в результаті пухлин, потрібно проведення своєчасного втручання. Процедура відсмоктування аспіраційних чужорідних мас передбачає відсмоктування за допомогою зонда.

З метою усунення розвитку складнощів на тлі проведених процедур, кошеняті призначаються антибіотики великого спектру дії. У терапію включаються бронхоспазмолітики, глюкокортикоїди, препарати для збільшення шляхів дихання – бронходилятатори. Для розрідження мокротиння і полегшення відкашлювання, призначаються муколітики.

Прогноз складається в залежності від усього стану тварини. При зволіканні з лікуванням, будь-яка пневмонія у кошеняти, особливо аспіраційна, буде причиною загибелі тварини. В екстрених випадках краще не везти тварину в клініку, а викликати фахівця додому.

Особлива небезпека полягає в тому, що організм кошеня реагує на будь-які зміни в кілька разів сильніше, ніж організм дорослої тварини.

Всі процеси протікають швидше і в результаті аспіраційної пневмонії у кошеняти шанси на виживання мізерно малі. Ресурси організму дитини набагато скромніше, а гіперреакція сильніше. Це призводить до виснаження життєвих сил.

Профілактика аспіраційної пневмонії у кошеняти полягає в дотриманні декількох правил.

Потрібно намагатися зменшити небезпеки розвитку обструкції шляхів дихання кормом і чужими предметами. Необхідно також строго виконувати рекомендації лікаря. Фахівці наполегливо не радять годувати вихованця перед своєчасним втручанням. Господарі можуть приховувати про це і під час введення в наркоз, тварина починає рвати. Блювотні маси проникають в легені і призводять до порушень.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close