Ендокринні захворювання у кішок

Захворювання в області ендокринної системи, діагностуються у домашніх кішок досить нечасто. Але все таки вони є і підступність полягає в довгому безсимптомному перебігу, складній діагностиці та довгому лікуванні.

Для господарів кішок необхідно пам’ятати, які існують основні захворювання ендокринної системи і як вони з’являються. Це дасть можливість вчасно звернутися за допомогою до ветеринара і призначити адекватне індивідуальне лікування. Але перед тим як переходити до самих захворювань, потрібно розібратися, що вдає із себе ендокринна система у кішок.

Будова ендокринної системи кішок

Ендокринна система у домашніх кішок, собою являє цілу групу органів, які продукують нестандартні гормональні речовини, викидаючи їх в кровоносне русло. З кров’ю гормони розносяться по організму і виконують регуляцію ряду вкрай важливих процесів. Здебільшого, ендокринну систему представляють залози, наприклад, щитовидна і паращитовидна. Однак є і ті органи, які продукують гормони, але залозами аж ніяк не вважаються. Це міокард, нирки і печінкові структури. До залоз ендокринної системи кішок, відносяться:

  • гіпофіз;
  • епіфіз;
  • щитовидна і паращитовидна залози;
  • наднирники;
  • підшлункова залоза.

Патології в ендокринній системі у кішок, також як і у людини, з’являються в тому випадку, коли проводитися дуже велика кількість гормональних речовин або ж навпаки, їх виробляється дуже мало. Симптоми ендокринних порушень залежать від місця розташування залози і впливу гормонів на певні частини організму.

Захворювання ендокринної системи кішок

Незважаючи на те, що у ветеринарній практиці захворювання ендокринної системи діагностуються досить нечасто, є ряд патологій, про які слід згадати:

    Захворювання є одним з дуже часто діагностуються серед кішок. Патологія зводитися до проблем в роботі підшлункової залози. Клітини не виробляють інсулін або приходять в непридатність, що призводить до відсутності можливості нормально переробляти надходить глюкозу. Згодом відбувається розпад білків, порушуються мінеральний, протеїновий і жировий обміни. Провокують захворювання інфекції, пошкодження механічного типу тканин підшлункової залози, схильність на вродженому рівні. Ознаками розвитку цукрового діабет у кішки вважається-полідипсія, постійні сечовипускання і збільшення добової сечі. З моменту прогресування симптомів, кішка ставати млявою, відмовляється від їжі, спостерігається блювота і запах ацетону з пащі. Патологія в області щитовидки. Діагностується у літніх кішок старше 10 років на тлі доброякісних розростань тканин щитовидки, а ще при аденокарценомі. Відрізняється дуже високою виробленням гормонів і порушенням на цьому тлі, процесів метаболізму. Спровокувати гіпертиреоз у кішки може великий вміст йоду в кормах і несприятливе середовище проживання. Симптоми гіпертиреозу-швидка втрата ваги при збереженні апетиту, поява ділянок облисіння, полідипсія і хронічна втома. Згодом спостерігається блювота і пронос. Патологічний процес в ендокринній системі, що локалізується в області кори надниркових залоз. Діагностується у кішок дуже і дуже рідко. З’являється захворювання при ураженнях гіпоталамо-гіпофізарної системи або ж через травми і пухлин надниркових залоз. Спровокувати розвиток нестандартного синдрому може прийом медикаментозних засобів з розряду глюкокортикоїдів. Відрізняється патологічний процес високою кількістю відкладень жиру, що локалізується в області живота, зменшенням тонусу м’язів, сухістю шкіри і випаданням шерстного покриву.

  • Гіпотиреоз. Прямо протилежна до гіпертиреозу патологія, що відрізняється падінням вироблення гормонів щитовидною залозою. Також як і синдром Іценко-Кушинга, зустрічається у кішок рідко. Патологічний процес відрізняється уповільненням всіх метаболічних процесів в організмі тварини. Основою розвитку хвороби стають-нестача йоду в організмі, вроджені патології щитовидки або ж його видалення. Ознаками гіпотиреозу у домашніх кішок, стають-млявість, швидка стомлюваність і сонливість. Температура тіла у тварини виявиться нижче, ніж зазвичай, через повільних процесів обміну. Також відзначається набір ваги.

Лікування і профілактика ендокринних хвороб у кішок

Все залежить від виду патології, терапія відрізняється. Так, при цукровому діабеті у кішок, призначаються ін’єкції інсуліну, а ще препарати для підтримування порушених функцій організму.

При діагностованому гіпертиреозі у кішки, лікування буває як хірургічним, так і консервативним. Призначаються або резекція щитовидки, або ж ліки, які проводять блокування надмірного вироблення гормональних речовин.

В основному, терапія базується на введенні гормонів в організм кішки, для того щоб поліпшити процеси обміну. А безпосередньо вони страждають перш за все при розвитку ендокринних патологій. Пріоритетне значення в тактиці лікування, займає організація правильного догляду за твариною. Кішка повинна отримувати якісні корми, перебувати в теплі і спокійній обстановці. Стреси тварині не потрібні.

Необхідно розуміти, що лікування ендокринних хвороб довгий, а в більшості випадків, наприклад як цукровий діабет, тварина повинна отримувати довічну терапію.

З метою попередження розвитку хвороб ендокринної системи, перше і дуже важливе, що потрібно робити – систематично відвідувати ветлікаря. Через те що, що ендокринні патології на перших кроках розвитку не з’являються вираженою симптоматикою, єдиним вірним рішенням вважається рання діагностика.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close