Кішка чхає

Причини чхання у кішки можуть бути викликані попаданням в носовій ходів самих різних «драконящих» частинок і речовин, чужих тіл, а ще бактеріями, вірусами і алергенами, що викликають різні захворювання.

Саме по собі чхання-це один з абсолютних рефлексів, спрямовані на захист організму, потрібний для швидкого усунення з носових ходів патологічних подразників .

Домашні кішки здатні чхати абсолютно також, як і люди. Одноразовий чих не повинен викликати хвилювання у господаря, а ось регулярно повторюється рефлекс може служити причиною розвитку значних патологічних процесів.

Потрібно розуміти, коли чхання вважається звичним явищем, і в яких варіантах необхідно звертатися за допомогою до ветлікаря за допомогою і консультацією.

Коли чхання кішки вважається нормою

Рефлекторний акт різкого глибокого вдиху і сильного видиху через носові ходи, називається чханням. В процесі абсолютного реакції, залучаються різні м’язові групи, щоб реалізувати максимально сильний викид повітря з глибоких частин легенів для очищення слизових оболонок від зайвих частинок і «Драконячих» елементів. На відміну від собак, чхання у кішки може бути багаторазовим, відразу.

для того щоб вичистити власні носові ходи, кішка активно робить глибокий вдих. Всі частинки, які були в носових ходах, виганяються при чханні. Нормальним вважається чхання, яке відрізняється декількома підходами по 2-3 активних чхання. Якщо ж з’являються супутні симптоми, у вигляді нежиті, активного закінчення слизового ексудату з носових ходів, сльозотечею і набряком носа, необхідно задуматися про відвідування ветлікаря.

Відрізнити звичайний стан від патологічного, не дуже важко. Уважний володар завжди вчасно помічає зміни в стані улюбленця.

Кішка, чхає іноді і при цьому не має паралельної симптоматики, абсолютно здорова. Основою чхання може бути не тільки пил, але і різні аерозолі, наприклад, зволожувача з ефектом ароматерапії.

Насторожити господаря кішки повинні ознаки, що виникають паралельно при чханні. Гострі захворювання відрізняються нестандартним рефлексом очищення носових ходів, втратою апетиту або повною відмовою від корму, млявістю і апатією. А патологічні процеси, супроводжуються нежиттю і різкими виділеннями слизового ексудату.

Тварина може активно чхати при подразненні слизових оболонок аерозолями, димом сигарет, парфумами. При цьому кішка абсолютно не змінюється в поведінці, активна, здорова, не втрачає апетиту. Чхання нетривалий, одноразове.

Патологічні причини чхання кішки

Серед факторів, що провокують появу чхання у кішки, числитися і ряд патологічних. Перед тим як починати терапію, доктор завжди проводить діагностичні дослідження для того щоб з’ясувати причину чхання.

Основними патологічними причинами чхання у кішок, вважаються:

  При подразненні слизових оболонок алергенами, з’являється часте чхання. Основою подібного алергічного стану можуть стати різні засоби домашньої хімії, частинки яких витають в повітрі, засоби для миття, масла і свічки з ароматами, зволожувачі з ефектом ароматерапії. Основою застуди ставати дуже часто переохолодження організму і зниження імунних сил. Крім чхання, у кішки з’являється нежить, відзначаються збільшення показників температури тіла. Різні грибкові, бактеріальні та вірусні інфекції, дуже часто вражають респіраторний тракт тварини. Також відзначаються виділення з очей, підвищуються показники температури тіла, сильний кашель. Певні види глистів, здатні вражати респіраторний тракт. Обгрунтовуючись в органах дихання, гельмінтози відрізняються частим диханням, нежиттю, нападами нудоти і блювоти. На тлі довгого ураження глистами, тварина втрачає вагу, може наступити виснаження організму. Всі гельмінтози при відсутності раннього лікування, призводять до розвитку значних змін в організмі, важливим з яких вважається зниження імунних сил організму.

Небезпечні причини, при яких кішка може чхати

Патологічні процеси, які відбуваються в організмі, і характеризуються чханням, можуть бути вкрай небезпечними для організму. Потрібно негайно звертатися за допомогою до ветеринарної лікарні при появі подібних ознак, як:

 • чхання, що супроводжується кривавими виділеннями;
 • витікання з носа при чханні, що характеризуються появою густих соплів або гною;
 • дихання з відкритим ротом, що супроводжується чханням;
 • наявність іншої симптоматики, крім сильних чихов і витікань з носа.

Основою того, що тварина часто і сильно чхає, а ще з’являються інші симптоми, можуть бути:

 • Сторонні предмети в області носових ходів або навіть в області стравоходу . Більшість домашніх улюбленців надзвичайно цікаві і можуть активно досліджувати світ навколо вас. Поїдання або вдихання маленьких частинок може викликати закупорку. Тому рефлекс очищення носових ходів буде супроводжуватися важким диханням.
 • Освіта аномальні епітеліальні освіти в області носових ходів . Наявність доброякісних наростів або кістозних новоутворень, призводить до постійного роздратованості слизових оболонок при вдиханні повітря, тому кішка може страждати від постійного нежитю і періодичних чхань.
 • Розвиток бронхіальної астми. Домашні улюбленці можуть страждати від небезпечного постійного захворювання, однаково з людьми. Тварина під час нападу ставати млявим, починає чхати, чується хрип і відзначається блідість помітних слизових оболонок.
 • Злоякісні пухлини в області респіраторного тракту. Рак носових ходів діагностується у домашніх кішок нечасто, але все таки буває. В основному, схильні до патологічного процесу кішки з короткою шерстю і досягли 10-ти річного віку. Небезпечними ознаками раку порожнини носа у кішки є-дуже висока сльозотеча, зниження апетиту, втрата нюху, чхання з крапельками крові.

Перша допомога чхає кішці

У переважній безлічі випадків основою чиха у кішки, ставати звичайний нежить після переохолодження, на тлі застуди. У побутових умовах можна спростити стан улюбленця, роблячи промивання носових ходів. Аналогічна процедура допоможе для очищення слизових ходів від допустимих алергенів. для того щоб очистити носові ходи, рекомендується:

 1. Взяти розчин для промивання і підігріти його до домашньої температури. Підійде сольовий розчин, що продається в аптеках для маленьких діток дітей.
 2. Набрати розчин в шприц, із заздалегідь знятої голкою, і зафіксувавши за допомогою рушники кішку на боці в положенні лежачи, влити трохи рідини в одну, потім в іншу ніздрю.
 3. Важливо робити невелику перерву перед вливанням наступної порції розчину. Це необхідно для того, щоб у тварини був час позбутися залишків.
 4. В кінці дії промивання носових ходів, можна промокнути сухою м’якою серветкою ніс і випустити тварина.

Самостійно робити промивання розчином із застосуванням солі в побутових умовах носових ходів кішки, можливо тільки в тих випадках, якщо була заздалегідь проведена консультація з ветеринарним фахівцем. А справа вся в тому, що основою чхання може бути чужорідне тіло, а Промивання призводить до проштовхування чужих частинок в глибокі частини системи дихання.

Прекрасним виходом з цієї ситуації буде відправитися з твариною у ветеринарну лікарню. Спеціаліст проведе детальний огляд і призначить ряд досліджень, що дозволяють виявити головну причину, що спровокувала розвиток нестандартного реакції очищення носових ходів.

Дії у ветеринарній клініці

Чхання не рахується захворюванням. Це своєрідний сигнал організму, який вказує на наявність допустимих подразників в носових ходах. Обов’язково відвідування ветлікаря, так як причин розвитку захисної реакції, може бути кілька. На прийомі в клініці, доктор проведе загальний клінічний огляд і аускультацію. Важливо проведення також:

 • загального аналізу крові — для виявлення предпологаемого процесу запалення;
 • забору крові для бакпосева-дає можливість виявити бактеріальну інфекцію, що спровокувала патологію;
 • риноскопії-потрібно для визначення закупорки чужим тілом носових ходів;
 • рентгенографії-для визначення наростів, кістозних новоутворень і інших змін в носових ходах.

При чханні, спровокованому механічним пошкодженням або впливом хімічних подразників – головна мета, це видалення самого подразника. Якщо тварина почала чхати при впливі засобів домашньої хімії, важливо видалити дратівливий фактор, провести ретельне вологе прибирання в приміщенні, де живе тварина. Можливим алергеном виступають деякі домашні рослини. Потрібно на певний період часу прибрати всі рослини. Ветлікар призначає препарати, що знімають запальні процес і блокують виробництво гістаміну.

При підозрі на розвиток вірусної інфекції, доктор проводить експрес-тестування для визначення антигенів. Для цієї мети призначаються ПЛР і ІФА тести. Спеціаліст, часто стикається з інфекціями у домашніх кішок, може призначати лікування ще до моменту отримання точних результатів аналізів.

Підозрюючи грибкову інфекцію або ж розвиток патогенної бактеріальної мікрофлори, краще проведення спеціалізованих бакпосевов і взяття мазків на проведення цитології. Виключно після цього, можливо створити точну терапевтичну схему. Більшість вірусних респіраторних інфекцій протікає зі складнощами через приєднання бактеріальної мікрофлори. У зв’язку з цим, курс лікування базується на прийомі антибіотиків.

Відсутність раннього лікування призводить до серйозних патологічних процесів, аж до опущення інфекції в знаходяться знизу частини системи дихання. У кішки може розвинутися пневмонія, бронхіт, розлад нюху і навіть втрата можливості нормально бачити (наприклад, при розвитку герпесвірусної інфекції).

Залежно від факторів, що провокують розвиток чхання у кішки, призначаються ліки і курс терапії. Так, при:

 • алергіях, виявляється причина і антигістамінні засоби (якщо знадобиться призначається харчування на дієтичній основі);
 • вірусних інфекціях-протизапальні засоби, а ще антибіотики якщо є наявність ускладненої інфекції;
 • бактеріальних захворюваннях-курс протимікробних препаратів і імунопрепаратів і пробіотиків для відновлення мікрофлори кишечника;
 • грибкових ураженнях-засоби проти грибка (курс терапії, в основному, набагато тривалий, ніж якщо є наявність бактеріальної патогенної мікрофлори);
 • чужих тілах в дихальних шляхах-проведення своєчасного втручання з метою видалення стороннього предмета (ендоскопічне видалення), а ще введення протизапальних медичних препаратів в порожнину;
 • наявності аномальні епітеліальні освіти-своєчасне втручання з метою видалення нові освіти;
 • бронхіальній астмі-введення антибіотиків, глюкокортикоїдів і призначення інгаляторів ( в разі важкого протікання недуги, тварина під час нападу потрібно негайно поміщати в спеціалізовану камеру з киснем;
 • злоякісних новоутвореннях в носових ходах-ринотомия і введення значних речовин хімії (хіміотерапія);
 • гельмінтозах, що локалізувалися в легеневих структурах – протипаразитарні засоби, антигістамінні засоби і комплекси вітамінів.

Перераховані вище методи призначає виключно професійний ветлікар, на підставі результатів отриманих при проведенні діагностичних заходів. У побутових умовах точно знайти причину розвитку патологічного процесу і майбутнього чхання у кішки, неможливо.

Профілактика чхання у кішки

Через те що, що чхання не рахується хворобою, а симптомом, що вказує на розвиток можливої патології, потрібно вжити відповідних заходів попередження, що запобігають розвитку основного захворювання.

З метою попередження розвитку неодноразового чхання, потрібно:

 1. Ретельно підходити до прибирання приміщення, уникаючи наявності алергічних речовин. Засоби домашньої хімії повинні підбиратися персонально, виходячи з наявності алергії у тварини. При харчових алергічних реакціях, які також дуже часто призводять до розвитку чхання, рекомендується виправляти харчування улюбленця за участю ветлікаря.
 2. Попереджати контакт тварини з бездомними і заздалегідь хворими кішками. Такі інфекції, як ринотрахеїт кішок, постійно ставати основою пошкодження респіраторного тракту. У зв’язку з цим, ветеринарні лікарі наполегливо рекомендують проводити своєчасні вакцинації тваринам, які проживають в неблагополучних по ринотрахеїту районах.
 3. Тварини, які страждають від бронхіальної астми, практично завжди це представники порід брахіцефалів, повинні проживати в умовах з бездоганною чистотою. Квартиру або будинок потрібно систематично провітрювати. Чи не дозволяється курити в приміщенні, де живе кішка з бронхіальною астмою. В іншому випадку, у тварини будуть регулярно відбуватися напади.
 4. Постійна обробка від самих різних гельмінтозних та інших паразитарних хвороб. Гельмінти здатні вражати не тільки кишковий тракт тварини, але також локалізуватися в легенях, серці, печінці та інших вкрай-важливих органах. Обробляти від глистів кішку потрібно навіть в тому випадку, коли симптомів хвороб не зустрічається.

Також потрібно пам’ятати і про профілактичні огляди у ветеринарного фахівця в клініці. Тим більше, якщо тварина схильний до частих застуд або ж в анамнезі є хронічне захворювання. Рекомендується показувати вихованця професіоналу не рідше 1 разу на протязі року. У більшості випадків, проводити планові диспансеризації необхідно 1 раз в 6 місяців.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close