Кішка сильно линяє що робити

Линька або ж період зміни вовняного покриву у кішок при зміні сезону – фізіологічний процес, іноді доставляє господареві тварини багато поганих моментів. Випали волоски можуть літати по всьому будинку, потрапляти в їжу, залишатися на меблях.

Слід мати на увазі, чим обумовлений процес дуже високе випадання шерсті. Не завжди провокуючим аргументом ставати сезонний процес. Можливо, у кішки так вимальовується алергічна реакція, недолік в організмі корисних речовин або ж системні захворювання.

Причини сильної линьки

Линька у кішок собою являє фізіологічний процес. Він обумовлений зміною вовняного покриву на тлі старіння одного волоска і виходу його з фолікула і заміною його на новий. Линька буває постійною або ж виникати сезонно. Всі кішки, крім лисих порід, іноді линяють. Однак є і деякі породні особливості, які впливають на кількість і частоту зміни вовняного покриву. Існує наступний підрозділ:

 • Породи, що характеризуються рясним процесом линьки. Найбільша кількість вовни випадає у перських кішок, екзотів, британців і мейн-кунів. Обов’язково потрібно згадати, що весняний період вираженіше, ніж період линьки восени. Це пов’язують з високою кількістю тонких волосків, що створюють підшерсток.
 • Породи, що линяють стримано. Це ангорські кішки, сомалійські, бірманські і Американський керл. Волоски у них довгі, але в період линьки випадає вовни мало і вона добре зчищається з м’яких меблів.
 • Породи, що линяють слабо. До цих порід відносяться Бенгальські і абіссінські кішки, Сінгапурські і бурма. Сезонна зміна шерсті приходить вчасно, проходить швидко і фактично непомітно через відсутність густого підшерстя.
 • Нелиняющие. Це група порід кішок, які були виведені в ході селекційних робіт. Нелінійними вважаються сфінкси, ла-перм і Кучерявий рекс.

Коли людина вибирає собі вихованця, необхідно брати до уваги перераховані вище породи кішок. Дуже важливо підбирати породи кішок з невираженим сезоном линьки людям, які страждають від реакцій алергії. Хоча доведено, що основою неординарною реакції організму у вигляді алергічні реакції, ставати не сама шерсть, а відмерлі частинки сосочкового шару дерми кішок, сеча і слина.

Кішки линяють 2 рази протягом року. Процес обумовлений фізіологічними зміною. Залежно від загального стану організму кота, якості харчування і атмосферних умов, залежить інтенсивність прояву сезонної линьки. Середня тривалість періоду линьки може становити від 14 днів до 3 тижнів.

Якщо кішка перебувати в стресовому стані, у неї відзначається дефіцит вітамінних речовин в організм, період сезонної зміни вовняного покриву затягується на пару місяців. Господареві може здатися, що кішка линяє регулярно.

Причинами сильної линьки у кішки, не пов’язаної з сезонністю, вважаються:

 • Захворювання і порушення в процесах обмінного характеру. Дуже високе випадання вовняного покриву між сезонної линянням, ветеринарні фахівці частіше пов’язують з порушеним метаболізмом. Спровокувати сильне випадання шерсті може алергія, дерматити, спровоковані грибковими або патогенними бактеріальними мікроорганізмами. Шкіра собою являє специфічне дзеркало стану органів знаходяться всередині. При захворюваннях печінкових структур, щитовидки або ж при зниженні загального імунного стану, покрив шкіри починає страждати.
 • Лактація. Як тільки кішка припиняє годування кошенят, у неї починає випадати шерстний покрив. Це пов’язують зі зміною гормонального фону. Головне завдання власника в цей період – забезпечити вихованці гарне годування з необхідним числом мінералів і вітамінів. Власне в цей період організм кішки ослаблений через дуже міцного догляду за малюками.
 • Кліматичні показники. Основою дуже високою линьки може стати занадто сухе і тепле повітря зовнішнього середовища. Кішки за власною сутністю сильно люблять тепло, тому в холодний період року намагаються максимально ближче присунутися до джерел тепла. Улюбленці часто окуповують опалювальні батареї. Нічого страшного в даному немає, але лише в разі, якщо кіт проводить багато часу на вулиці в холодну погоду. Якщо ж це домашня кішка, яка не має безкоштовного доступу на вулицю, линька у неї не буде припинятися довгий час, іноді навіть протягом цілого року.
 • Стану стресу. Наприклад якщо вихованець відчуває сильний стрес, пов’язаний зі зміною місця проживання, зміною господаря або виникнення в будинку нового вихованця, можливе настання позапланової линьки. При цьому посилене випадання шерсті супроводжується сильним пригніченням кішки, зміна харчових звичок аж до повної втрати апетиту. При зверненні з виниклою проблемою до ветеринара, можуть бути призначені препарати, що володіють седативним ефектом, гомеопатичні медикамент, які надають стабілізуючий ефект на загальний стан вихованця в психологічному плані.

Основою линьки, не пов’язаної з сезонними фізіологічними процесами, стають і ектопаразити, часто вражають вихованців проживають в будинку. Кровоссальні паразити, наприклад блохи і кліщі, провокують виникнення свербежу на шкірі і поява реакцій алергії. Кішка регулярно свербить, прагнучи позбутися від паразитів, перебувати в стресовому стані. Завдяки цьому, шерстний покрив починає посилено випадати, іноді поки не утворюється ділянок облисіння. З метою попередження виникнення паразитів на тілі у кішки, рекомендується систематично проводити протипаразитарні обробки.

Варіанти зменшення линьки

Якщо кішка сильно линяє і це регулярно, потрібно вжити заходів для боротьби з цим. Основне завдання власника-налагодити правильний догляд. Потрібно систематично розчісувати кішку, тим більше з довгою шерстю. Щоб процедура проходила дуже затишно, рекомендується привчати до цього кошеня з самого молодого віку.

Для догляду за шерстю прекрасно підходить спеціальна розробка – силіконова Рукавичка, успішно прочісує шерсть і видаляє відмерлі шерстинки. Цю рукавичку можна застосувати для очищення меблів від пуху кішки.

Прискорити процес сезонної линьки дає можливість купання кішки. Після такої процедури необхідно ретельно висушити вихованця і прочесати шерсть. Якщо вичісування улюбленця увійде у власника в звичку, крім зниження кількості вовни по дому, знизитися і небезпеки розвитку складнощів при ковтанні вовни кішкою.

Відомо, що всі домашні кішки доглядають за власною шерстю, вилизуючи її шорстким мовою. На поверхні язика застряють відмерлі волоски, які потім проковтують і створюють в травному тракті тріхобезоари.

Линька у кішок проходить швидше, якщо звернутися до професіонала в Грумінг салон і провести процедуру Експрес линьки. Дуже корисно це для господарів довгошерстих порід кішок.

Дії при патологічному стані

У нормальних умовах, процес сезонної линьки відрізняється однаковим випаданням відмерлих волосків. Однак якщо кішка сильно линяє, причиною тому дуже часто стають порушення в роботі організму. Частими причинами сильного випадання шерсті у кота, стають:

 • патологічні стани гормонального фону;
 • захворювання покриву шкіри, спровоковані патогенною грибковою або бактеріальною мікрофлорою;
 • поразка екто або ендопаразитами.

Поява ділянок облисіння у кішки-привід негайно звернутися до ветеринарної лікарні за допомогою. Факторами, що провокують дуже високе випадання вовняного покриву у домашнього вихованця, служать захворювання органів знаходяться всередині, стану стресу, незбалансований раціон або застосування медикаментозних засобів. На тлі перерахованих вище причин, цикл росту волосся коротшає, тому він залишає фолікул раніше.

Основний структурною одиницею волоса, вважається протеїновий елемент. Якщо в раціоні є дефіцит легкозасвоюваних протеїнів, з’являються проблеми з волоссям. При незбалансованому харчуванні шерстка у кота виглядає сухою, обламується і тьмяна.

Власне якість шерстного покриву служить своєрідним індикатором стану кішки. Якщо тварина сильно линяє, не варто очікувати завершення процесу, а дотримуватися правил. Для початку, необхідно проводити постійні огляди, хоча б в побутових умовах.

Якщо є наявність комах, важливо вчасно провести обробку. Також основним правилом вважається контроль за якістю харчування. Сильно линяє кішка відверто недоотримує потрібних мінералів і вітамінів. У раціоні здорової тварини зобов’язані бути водорозчинні вітаміни групи в, масло лосося, поліненасичені жирні кислоти, сірка, метіонін. Проводити раптовий перехід з одного виду їжі на інший, також небезпечно розвитком дуже високого випадання шерсті у вихованця.

Якщо кішка бути на натуральному харчуванні, в її раціоні повинні бути різні біологічно активні добавки. Наприклад якщо кішка вживає сухі гранульовані корми, доводиться стежити за їх якістю.

Основою сильного випадання шерсті у кота стають і гельмінтози. Розвиток глистів в кишковому тракті вихованця, призводить до великих наслідків. Стан вовни сигналізує про неполадки в травному процесі. З метою попередження розвитку гельмінтозів, доведеться проводити постійні протипаразитарні обробки, незалежно від того, має кішка безкоштовний доступ на вулицю чи ні.

Є спеціалізована процедура-Експрес линька у кішок. Вона надається в грумінг салонах і дає можливість швидше закінчити процес сезонної зміни шерсті. В основу процедури вкладається нанесення спеціального складу, далі миття і сушка з інтенсивним вичісуванням.

Підбираючи собі пухнастого вихованця, майбутній господар повинен розуміти, що необхідно буде дуже дбайливо доглядати за кішкою. Крім збалансованого харчування, тварина необхідно систематично прищеплювати, проводити протипаразитарні обробки, доглядати за очима, стежити за станом зубів і зрозуміло пам’ятати доглядати за шерстю, особливо у представників довгошерстих порід.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close