Мінскін

Мінскін - Ветеринар

Кішки породи мінскін зустрічаються у вітчизняних квартирах не дуже часто. А справа вся в тому, що кошенята цієї породи — надзвичайна рідкість, і придбати справжнього чистокровного мінскіна можна фактично тільки в Америці.

Мінскін - Ветеринар

Однак ті, хто надумав на придбання такого кошеняти, жодного разу не пошкодували про власний вибір. Коротколапий веселий вихованець швидко підкорює власною чарівністю всіх членів родини, нікого не залишаючи байдужим.

Історія походження

Перше кошеня мінскін з’явилося в Америці 2000 року. Робота над виведенням нової породи виникла протягом декількох років до цього в Бостоні. Заводчик Пауль Максорлей побажав створити коротколапую кішку з затіненими ділянками шерсті за типом сіамської породи. Уже до 2005 року Пауль зміг домогтися виникнення на світ 50 кішок, які повністю відповідали його вимогам. Для отримання мінскіна були схрещені безшерстий канадський сфінкс і коротколапий манчкін.

Пізніше допомогу у виведенні породи надали бірманські кішки і девон-рекси. Результат виявився дещо схожий на кішок породи бамбіно, кошеня з’явилося на світ з укороченими лапками і надзвичайно шовковистою шкірою.

Через те, що перше кошеня з’явилося на світ не так давно, порода вважається молодою і навіть експериментальною, і тому дуже рідкісною. Робота над удосконаленням породи триває і на цей момент. У 2008 році мінскінів було допущено до участі у виставках і вони отримали визнання Міжнародної асоціації кішок. На даний час у світі налічується трошки більше 100 особин цієї дивовижної породи.

Опис

Розмір чистокровної дорослої кішки — напів-коббі. Фігура тварини нагадує манчкіна, поміссю якого і вважається. Зріст досить невисокий, а шия довга. Вага великої особини — до трьох кілограмів.

Відповідно до норм Міжнародної асоціації кішок породистий мінскін має такі стандарти:

 • кругла широка голова, чітко виражене підборіддя, морда коротка і широка, подушечки вусів рельєфні, шия гнучка і широко розвинена;
 • вуха великі, напружені, широкі, кінці злегка округлені, біля самої основи широкі, трапляються кішки з безшерстими вухами;
 • очі округлі, великі, широко посаджені, погляд вичікувальний, уважний, дещо здивований;
 • ніс на кінці має маленький вигин, горбинки немає;
 • вуса в різних екземплярів бувають рідкісними, зламаними, в окремих особин вусів немає;
 • тіло здається довгим, у ділянці стегон лінія хребта злегка піднята, широка грудна клітка має надійну мускулатуру;
 • лапи короткі, вище і нижче суглоба коліна мають однакову відстань, задні кінцівки трохи довші за передні;
 • хвіст довший за тулуб, діаметр звужується від основи до кінчика, закінчення хвоста трохи притуплене;
 • шерсть коротка; на морді, вушках, лапах, на хвості і під хвостом спостерігаються хутряні поінти; зустрічаються екземпляри з хутряними лапами, стегнами, плечима, але безшерстим животом;
 • у молодому віці у певних особин видно складочки на шкірі, запозичені від сфінкса;
 • забарвлення кішок буває солід, торті, таббі, фарбування з білими включеннями, популярною вважається колірна палітра колорпоінт.

Характер

Незважаючи на невисокий зріст, мінскіни — вельми активні, спритні та прудкі тварини. Вони без проблем залазять на висоті, легко схоплюються на шафи та інші меблеві предмети. Їхня манера пересування нагадує тхорів. Це допитливі коти і кішки, але не дуже самовпевнені. Мінскіни добре піддаються дресируванню, оскільки мають високий інтелект, у стосунках з людиною ці особини досить поступливі, вони швидко проходять навчання і добре міркують.

Незважаючи на цікавий характер, ці кішки не відрізняються особливою сміливістю. Вони дуже люблять турботу, увагу і погано тримають самотність. Кішка мінскін любить завжди перебувати в зоні уваги власного власника, їй подобається стежити за його пересуваннями, брати участь у справах по дому, слідувати за господарем. І хоча кішка любить ласку, вона намагається не набиватися з цим до господаря. Якщо господар їде у відпустку, рекомендується брати вихованця з собою.

Проблем він не завдасть завдяки власній приживлюваності та здатності швидко адаптуватися до нових умов, а вдома на самоті буде сумувати і може навіть захворіти.

З іншими тваринами особини цієї породи добре співіснують, навіть з іншим котом чоловічий представник мінскіна знайде контакт. Прекрасно ці кішки ставляться до собак, птахів, гризунів. Вигулу на чистому повітрі ця тварина не потребує, кішка цілком комфортно себе почуває у квартирі в місті. Пристойна площа їй не потрібна. Пустотливий характер і бажання гратися у цієї породи зберігається до старості, тому рекомендується часто міняти іграшки.

Не забудьте облаштувати для улюбленця окремий будиночок для відпочинку й оснащувати кігтеточку.

Умови утримання

У догляді за мінскіном складного нічого практично немає, якихось спеціалізованих умов ця тварина не потребує. Щодня рекомендується розчісувати на тілі кішки пойнти, для цього користуйтеся щіточкою з м’якою справжньою щетиною. Потрібно постійно пригладжувати тулуб мокрою ганчіркою і витирати тампоном з вати слізні доріжки. Купання проходить 2-3 рази протягом місяця, використовуйте для цієї процедури шампунь для короткошерстих кішок.

Не застосовуйте гігієнічні та косметичні засоби.

Щомісяця водіть улюбленця на чистку зубів у ветеринарну клініку. Раз протягом тижня оглядайте вуха, і якщо знадобиться ліквідуйте бруд і сірку з вушних раковин за допомогою ватного диска. Раз протягом місяця рекомендується постригати кігті мінскіна. Постійно витирайте хвіст кота яким-небудь знежирювальним засобом. А річ у тім, що у всіх кішок на зовнішній стороні хвостового відростка під шерстю заховані сальні залози, у мінскінів же вони нічим не заховані, і тому хвіст вимагає спеціального догляду.

Не застосовуйте при цьому спиртовмісні засоби.

Зважаючи на власну кмітливість, кошенята дуже швидко привчаються до лотка, але це дуже охайні тварини, і якщо господар вчасно не почистив горщик, акуратний вихованець може сходити до туалету в набагато чистіше місце, чим викличе роздратування власника. Тому не забудьте ретельно прибирати туалет тварини.

Харчування кішки повинні складати сухі та вологі корми преміум класів і суперпреміум. В Америці заведено годувати таких кішок виключно покупними кормами, адже в них врівноважені всі потрібні для здоров’я вихованця деталі. У Російській Федерації ж певні власники зрідка балують власних кішок справжньою їжею, але і тут важливо не пропонувати їжу “зі столу”. Справжній раціон будь-якої кішки має містити варені м’ясо і рибу, сир, овочі.

Незважаючи на малі габарити, добова норма та сама, що й у кішок інших порід, проте рекомендується годувати мінскінів частіше, адже у них немає додаткового обігріву у вигляді шерсті, тому енергія швидше переробляється.

Постійно відвідуйте ветлікаря, раз на квартал обробляйте кішку від глистів. До теперішнього часу порода мало вивчена, і інформації про її здоров’я фактично немає. Однак уже відомо, що представники мінскінів схильні до алергічної реакції та захворювань кістково-м’язового апарату. Щоб не допустити проблем викривлення постави і деформації грудної клітки, вихованцеві важливо забезпечити щоденне рухове навантаження.

Дозволяється схрещування кішок цієї породи зі сфінксами, манчкінами, бурмою або домашньою короткошерстою кішкою. У середньому представники породи живуть 10-14 років.

Позначки:,
close