Підстригти кігті собаці в домашніх умовах як часто стригти і з якого віку

Підстригти кігті собаці в домашніх умовах як часто стригти і з якого віку - Ветеринар

Досвідчені господарі знають, що підстригти кігті собаці – складна справа. Для цього необхідно звернутися до ветклініки або осягнути науку самостійно. Тривалість залежить від стану кігтів, розмірів, характеру вихованця, здібностей власника. При цьому для підкріплення успіху застосовують похвалу або ласощі.

Анатомія кігтів собаки

Перед обрізанням важливо вивчити будову кігтів, особливості.

У кожного пса власна форма рогового освіти:

 • котячі і собачі – загнуті;
 • заячі-довгі, прямі, гострі.

Підстригти кігті собаці в домашніх умовах як часто стригти і з якого віку - Ветеринар

Сам кіготь складається з трьох частин:

 1. Валик і жолоб. Дана частина покрита тонкою шкірою, схожою на віск. Знизу валик фактично зливається з подушечкою пальця, зверху досить добре прощупується. Жолоб-борозна по обох боках протягом всієї довжини кігтя, утворена загинами шкіри. Їй за розмірами відповідає пульпа.
 2. Стінка і віночок. Це помітна частина кігтя.
 3. Нижня сторона, частково покрита шкірою.

Головне не забути врахувати, що на відміну від людських нігтів кіготь собаки вважається «живим», чутливим. Це захисний панцир для нервових пучків, судин кровообігу, складових пульпу.

Що буде, якщо не стригти кігті собаці

Запізнілий догляд за когтевой пластиною собаки призводить до проблем з її здоров’ям.

 • дефармация суглобів і кісток кінцівок;
 • вростання кігтів, що приводить до травми, поширенню процесів запалення;
 • кульгавість, проблеми з хребетним стовпом, викривлення скелета;
 • хворобливість коли будете йти;
 • поява ран на м’яких тканинах, можливе їх зараження, нагноєння лапи;
 • інфікування крові.

Підстригти кігті собаці в домашніх умовах як часто стригти і з якого віку - Ветеринар

Додатково довгі кігті приносять дискомфорт господареві: в будинку собака, намагаючись їх підточити, псує меблі, речі, підлоги, надає фінансовий збиток.

Етапи процедури

Щоб правильно постригти кігті собаці будинку, необхідно дотримуватися інструкції.

Спочатку необхідно обробити інструмент за допомогою стерилізації, спирту, антисептика або гарячої води. Якщо навіть він новий, із заводської упаковки. З милом промити руки, обробити антисептиком, витерти. Від чистоти залежить безпомилковість і безпеку процедури. Якщо є наявність на руках інфекції, запалень, ран зачіску краще відкласти або доручити професіоналу.

Вимити чистою водою, насухо витерти лапи собаки. Ретельно оглянути кігтьову пластину, знайти місце зрізу. Простіше це зробити, якщо кігті у собаки бежеві або коричневі. Чорні зістригти буде важче. Для визначення пульпи можна скористатися яскравим ліхтариком або звернутися до ветеринара. Для кращого доступу до кігтів можна натиснути на подушечку пальців собаки.

Кінчик, який необхідно видалити, зазвичай світліше, становить 2-3 мм.краще це робити поступово, щоб не заподіяти вихованцеві біль і неприємні відчуття, не зачепити ненавмисно пульпу.

Вона набагато темна за кольором, наповнена судинами кровообігу і нервовими пучками. При неакуратному підході до такої процедури можливо поранення, заподіяння болю і стресу собаці, пошкодження закінчень нервів.

Якщо огляду заважає шерсть на лапах, її остригають безпечними ножицями з округленими кінцями. Додатково такий захід дасть можливість видалити місце скупчення бруду і можливої інфекції . Якщо є наявність невеликих пошкоджень, мозолів і тріщин їх слід обробити.

Якщо є злами, грибок, істотні порушення цілісності – необхідно звернутися до ветеринара. Травмовані пластини не остригають, щоб не погіршити стан тварини. За допомогою спеціальної пилочки кігті підпилюють.

Щоб почати процедуру, слід дати псу команду» Лапу » і взяти її в руку, надійно зафіксувати, похвалити його за безпомилковість виконання, нагородити ласощами. Породи декоративних собак і маленьких особин можна взяти на руки.

Великих вихованців розмістити на підлозі, причому знадобиться помічник і поводок. Напарник повинен міцно охоплювати тваринного за шию і підтримувати лапу. Під час процедури важливо залишатися спокійним, впевненим у собі, доброзичливо і ласкаво спілкуватися з собакою. Для створення відмінного настрою можна гладити її.

Якщо пес нервує, кусається і виривається, рекомендується відкласти процедуру на потім. Виниклий страх може привести до трагічних результатів – собака перестане довіряти власнику, а процес обрізання кігтів для неї стане справжніми тортурами.

Спочатку необхідно обробити передні лапи. Коли процедура завершена, можна перейти до задніх кінцівок після 3-годинної перерви, якщо пес доброзичливо налаштований. Це вимальовується у відсутності агресії, стресу. Спочатку бажано обробляти п’ятий кіготь, що розмістився вище інших.

На перших кроках привчання до процедури кігті на задніх лапах остригають, коли собака лежить на боці. З досвідом це можна проводити стоячи. Щоб вона не боялася, слід дати їй обнюхати інструменти – спеціальні кусачки, ножиці, пилки.

Підстригти кігті собаці в домашніх умовах як часто стригти і з якого віку - Ветеринар

Після зробити зріз когтерезом, розмістивши його під кут 45 градусів. Розмір зістригати пластини повинен бути менше на 0,3 см.Після місце зрізу відшліфувати пилкою до гладкості, необхідної довжини. Ця процедура дасть можливість не допустити розшарування і досягти правильної форми кігтя.

Підрізати чорні рогові освіти необхідно дуже повільно, по 0,5 мм за крок. При появі більш світлого або рожевого зрізу має сенс зробити зупинку, щоб собаці не пошкодити пульпу . При травмі пластини можна скористатися порадами з рубрики «Обробка та запобігання ран».

Коли процес підстригання завершений, слід похвалити вихованця, дати йому гідне ласощі.

Якщо обрізання кігтів проходить вперше, не слід намагатися за 1 раз обробити всі кігтьові пластини. Робити це потрібно методично – по 1-2 шт.протягом певного часу вихованець звикне, а процедуру проводити стане швидше і легше.

Періодичність для великих особин-кожен 4 тижні, для цуценят – 1,5 місяці.

Інструменти які знадобляться

Перед підстриганням і сточуванням кігтів важливо приготувати інструменти – простерилізувати, обробити спиртом, антисептичним розчином або обдати їх окропом.

Буде потрібно наступний набір:

 • когтерезы різних модифікацій;
 • пилки з жорстким напиленням;
 • кровоспинні засоби;
 • антисептичні засоби.

Звичайними ножицями користуватися не можна, лише в якості додаткового матеріалу для видалення вовни, що заважає огляду лап.

Для маленьких порід, маленьких особин, наприклад, цуценят джек-рассела підійде когтерезка з обмежувачем або гільйотиною з отворами для пазурних пластин.

Великий собаці зачіску краще робити за допомогою спеціалізованих кусачок з гострими лезами, зробленими зі сталі або латуні. Зверху вони зобов’язані бути оброблені хромом. При відсутності покриття із захисним ефектом інструмент швидко іржавіє і псується.

Для зупинки крові застосовують тальк або дитячу присипку, при їх відсутності – борошно. Під час обробки ран використовують диски з вати або стерильні тампони з йодом, перекисом, марганцівкою.

Важливо приготувати ласощі для похвали вихованця: якщо він правильно виконав команду, терпляче чекав обрізки заохотити його.

Обробка та запобігання ран

Щоб процедура пройшла без болю і травм, потрібно приготувати собаку морально, дати їй заспокійливі препарати на основі трав для притуплення нервової збудливості. Гіперактивну собаку можна напоїти ліками і пристебнути до повідця.

При пораненні пульпи можлива кровотеча.

Для його зупинки будуть потрібні спеціалізовані серветки, тальк, дитяча присипка або проста мука. Зіпсовану шкіру не можна обробляти фукорцином, спиртовими розчинами, йодом або зеленкою, оскільки це принесе додаткові відчуття болю вихованцеві і стрес.

Якщо собака під час підстригання кігтів смикнула лапу, і трапився підрив пластини, потрібно її заспокоїти, відвернути. В районі плесна перехопити марлею або бинтом, добре її зафіксувати.

Для зняття набряклості, болю, зупинки кровотечі прикласти лід, заморожене м’ясо або інший холод, обгорнутий в бавовняну тканину або целофан. При відкритих розривах можна застосовувати аптечні препарати – розчин лідокаїну або новокаїну в якості примочки, а потім відвідати ветеринара.

При будь-якій травмі зрізати далі кігті не рекомендується. Також не можна підпускати собаку до води, щоб не занести інфекцію.

Де краще проводити процедуру: в будинку або в ветклініці

Вибір місця для процедури залежить від характеру тварини, здібностей і настрою господаря.

Якщо досвіду ще недостатньо, можна викликати ветеринара додому. Це дасть можливість підстригти кігті професійно, без зайвого стресу для собаки.

Відвідування ветклініки може не сподобатися вихованцеві – він буде боятися, нервувати, дивитися на інших тварин.

Проблеми які можуть з’явиться

Прекрасний час для процедури – після годування або довгої прогулянки , тоді пес слухняний, довіряє без кордонів і спокійний. Однак сама стрижка кігтів може викликати у собаки неприємні відчуття.

При цьому вона виривається, прагне вкусити або втекти. Щоб цього не сталося, потрібно надійно тримати її, ласкаво спілкуватися і відволікати за допомогою її улюблених іграшок і солодощів.

З маленького віку цуценя можна привчити до даної дії, роблячи все потроху. Спочатку просто ознайомити його з інструментами, на наступний раз додатково оглянути кігті, в інший день – спробувати їх постригти. Якщо генеральні репетиції пройшли успішно, можна брати в руки когтерізи і ознайомити тварини з ними.

При догляді за собакою важливо стригти і сточувати кігті. Безпомилковість проведення процедури дасть можливість уникнути поганих наслідків і травм, збереже вихованцеві фізичне, психічне здоров’я.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close