Відмінність артриту і артрозу у собак

Артрит і артроз – патологічні процеси, що розвиваються в організмі тварини, що мають ряд схожих симптомів.

Тварина при артрозі і артриті кульгає, відзначаються сильні відчуття болю коли будете йти і в стані спокою, вірогідна поява хрускоту в період руху і набряк.

Артрит у собак

Артрит собою являє захворювання в області суглобів, аргументом розвитку якого стають інфекційні захворювання, збої в роботі імунітету і порушення процесів обміну. Основна причина розвитку артриту-запальний процес, що відрізняється припуханням, почервонінням покривів шкіри в місці ураження, збільшення показників температури місцевого типу. Артрит небезпечний тим, що впливає не тільки на область суглобів. Дуже часто на тлі розвитку артриту, відбуваються ураження нирок, серця і печінки.

Важливими ознаками розвитку артриту вважаються:

 • різкі і сильні болі, що виникають у собаки під час руху, а в подальшому і в стані спокою у улюбленця;
 • поява набряку в місці пошкодженого суглоба (може бути періодичним або ж постійним);
 • районне збільшення температури і почервоніння;
 • скутість рухів, тим більше після тривалого відпочинку.

Небезпека артриту полягає в тому, що він може довгий час протікати в прихованій формі без явних клінічних проявів.

Провокуючим аргументом виникнення клінічної картини можуть стати внутрішні інфекції, перевтоми тварини, стреси і переохолодження.

Згодом, в організмі відбувається ряд патологічних процесів, характеризуючись:

 • генералізоване збільшення температури тіла у улюбленця;
 • напади ознобу і млявість у тварини;
 • розвиток процесів запалення в області кон’юнктивальної оболонки;
 • болі під час акту сечовипускання;
 • збільшення показника лейкоцитів при проведенні загальноклінічного аналізу крові.

Тяжкість симптоматики залежить від усього стану організму тварини. У літніх собак артрит розвивається дуже швидко, а у молодих — не так виражено.

Підступність захворювання полягає в тому, що господарі звертають увагу не завжди на самі початкові ознаки патології і не звертаються за допомогою до професіоналів. При відсутності своєчасної допомоги, артрит переходить в затяжну форму, яка порушує роботу органів знаходяться всередині, провокуючи в результаті розвиток інвалідності у тварини.

Залежно від тяжкості перебігу патології буде призначатися терапія.

Заздалегідь, ветлікар проводить ретельну перевірку і при відсутності пошкодження органів знаходяться всередині, терапія буде полягати в призначенні:

 • протизапальних і знеболюючих медичних препаратів;
 • фізіотерапевтичних процедур;
 • спеціальної дієти.

Виключаються активності тварини. Якщо собака виконує важку роботу, їй потрібно пред’явити повний спокій.

При важкій формі артриту, який вразив внутрішні органи, лікування стане більш довгим. Призначаються додаткові дослідження і ліки.

Виділяють кілька форм артриту. Деякі можуть бути небезпечними, тому їх важливо вчасно визначати:

 • Ревматизм-процес запального характеру, що розвивається в сполучнотканинних структурах. Ревматизм вражає різні суглоби, як великі, так і середні. Необхідно відзначити, що при розвитку ревматизму суглоби не схильні до деформації, однак при цьому є ризик ураження серця або нирок. Розвиток цього виду захворювання відбувається при значних інфекційних ангінах або отитах. Впливає на виникнення ревматизму у собак і генетичний фактор.
 • Ревматоїдний артрит . Цей вид патології вважається хронічним, вражаючи не тільки частини суглобів, але і внутрішні органи. При розвитку патологічного процесу потроху відбувається пошкодження зорових органів, легенів, міокарда і навіть судин кровообігу. Патологічний процес вважається системним захворюванням, прогресуючим плавно, потроху вражаючи спочатку суглоби. Тварина ставати менш рухливим, відчуває біль при рухах. На уражених суглобах з’являються вузликові утворення. Для діагностування хвороби варто використовувати спеціалізовані тести. На основі отриманих даних, фахівець розробляє тактику лікування, в основі якої застосування сильнодіючих медикаментозних засобів.
 • Подагра . Як і людина, собака може хворіти на подагричний артрит. Захворювання відрізняється прогресуванням патологічних змін в суглобах тварини. Головною причиною розвитку подагри у собаки стає порушення процесів обміну сечової кислоти в кров’яному руслі, що в результаті призводить до відкладення солей в тканинах суглобів. Перш за все страждають суглоби на лапах. Подагричний артрит діагностується частіше у літніх тварин, рідше зустрічаючись у молодих вихованців.

Лікування артриту дуже не просте, тому важливо вжити заходів щодо запобігання розвитку патології у улюбленця. Невід’ємна частина попередження-планова диспансеризація. Потрібно систематично проводити огляд тварини у ветлікаря. Навантаження у собак повинні бути правильно організованими, без перенапруг. Важливо також зміцнювати іммуннітет, порадившись з ветеринаром з приводу введення в раціон вітамінно-мінеральних комплексів.

Артроз у собак

Дуже часто у вихованців проживають в будинку діагностують артроз.

В основному, артроз діагностують у старих вихованців. Собаки, що піддаються серйозним фізнагрузкам, які беруть участь в змаганнях, можуть страждати від артрозів частіше, ніж інші вихованці. Поразка зустрічається в області тазостегнових і колінних суглобів.

Базова відмінність артрозу від артриту – відсутність запалення і впливу на внутрішні органи. На ранній стадії розвитку, артроз не вимальовується клінічною картиною. Це призводить до того, що нечасто на ранній стадії господарі вчасно звертаються до професіонала за допомогою.

Першими ознаками розвивається артрозу у собак, вважаються:

 • відсутність рухливості в суглобі після довгого відпочинку (рухливість повертається після того, як вихованець трохи походить);
 • поява хрускоту і відмінних клацань в період руху (звуки клацань в суглобі глухі);
 • відчуття болю при довгих прогулянках або невеликих фіз.навантаженнях.

Згодом ознаки артрозу посилюються. Тварина страждає від сильного болю, порушується рухливість суглоба, яка не нормалізується. Хронічна форма артрозу відрізняється повним відсутністю можливості рухати ураженим суглобом.

На ранній стадії розвитку артроз добре лікуватися. Хворий собаці призначаються помірні навантаження на суглоби, а ще проводитися медикаментозна терапія. Хорошим лікувальним ефектом володіють грязьові аплікації і електрофорез із застосуванням лікарських засобів.

Діагностований артроз на пізніх стадіях у літніх собак не піддається повному лікуванню. Але правильний підхід ветлікаря і рівноцінна терапія дають можливість контролювати патологічний процес, покращуючи життєву зручність собаки, припиняючи процес руйнування суглоба.

Доктором призначаються ліки, що активізують відновлення тканин. Важливо, щоб володар стежив за вагою вихованця – не можна допустити ожиріння, інакше навантаження на суглоби буде надмірною. Не можна допустити переохолоджень, а ось зміцнювати організм важливо. Для цього доведеться проводити вакцинації і протипаразитарні обробки, а ще систематично відвідувати ветеринарного фахівця.

Так в чому ж різниця між даними хворобами

Часто артрит і артроз вважають рівнозначними захворюваннями. Але відмінність артрозу в тому, що він провокує деформацію в області суглоба і руйнування капсули суглоба. Хрящ-поверхня суглоба, що покриває суглоб з метою усунення тертя кісток про сам суглоб.

Ретельна діагностика і розуміння симптомів 2-ух хвороб, дає можливість вчасно призначити лікування і спростити життя тварині. Постановка діагнозу в себе включає проведення подібних досліджень, як:

 • загальний клінічний аналіз крові;
 • хімічний аналіз крові;
 • рентгенологічне дослідження ураженого суглоба;
 • проведення ревмопроб;
 • магнітно-резонансна томографія;
 • дослідження синовіальної рідини.

Важливими відмінностями між артритом і артрозом, вважаються:

 • При артриті-процес запалення вражає самі суглоби, і руйнівно впливає на роботу органів знаходяться всередині. Артриту схильні як літні тварини, так і молоді. Нечасто, але буває і запалення суглобів у цуценят. На перших кроках артрит відрізняється появою хворобливих відчуттів, гіперемією ділянки ураження і набряком.
 • При артрозі-відзначаються дегенеративні зміни, що руйнує типу. Артроз здатний вражати виключно суглоб. У переважній більшості випадків, дегенеративне зміна в суглобі відзначаються у літніх собак, які протягом усього життя застосовувалися для транспортування вантажів, і ще в спортивних змаганнях. Артроз може значний час не давати про себе знати, діагностуючись на пізніх стадіях.

Важливо проводити регулярну перевірку домашньому вихованцеві з метою профілактики у ветеринарній клініці.

Це дасть можливість виявити проблеми в суглобах на ранній стадії. Раннє лікування і чіткий розподіл навантаження в суглобах здатне істотно поліпшити життєве зручність вихованця.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close