Як і з чого зробити будиночок для хом’яка своїми руками?

Як і з чого зробити будиночок для хомяка своїми руками? - Ветеринар

Купуючи хом’ячка, за будь-яких обставин доведеться також розрахувати для нього житло — просту клітку або справжній будиночок. Другий, до речі, цілком можна зробити своїми руками і завдяки цьому отримати багатоцільову конструкцію, витративши мінімум фінансових коштів.

Як і з чого зробити будиночок для хомяка своїми руками? - Ветеринар

Існують також варіації невеликих будиночків, які просто ставлять у середину клітки і застосовуються більшою мірою для гри.

Характеристики конструкції

Будинок для хом’яка, виготовлений власними руками, повинен володіти кількома обов’язковими зонами: де гризун буде спати, їсти і зберігати поклади. Крім цього, важливо не проігнорувати туалет, підстилку, можливість погратися і провести процедури гігієни. З іграшок експерти радять купувати бігове колесо, розмір якого залежить від розмірів звірятка, тунелі, що добре провітрюються, гамаки або гойдалки, а ще деталі, які дають змогу створювати зуби: дерев’яні палички, гілки, мінеральне каміння.

Для пиття знадобиться поїлка, в якості якої зійде звичайна мисочка. Для корму потрібно брати пару ємностей — для мокрого і сухого варіантів. Потрібно завжди пам’ятати і про пресовану тирсу.

Розміри

Безсумнівно, те, яких розмірів буде саморобний будинок, визначається залежно від того, яких розмірів сам гризун, і які функції має виконувати конструкція. Як варіант, будиночок з дерева для невеликого хом’ячка вимагає стінок, що знаходяться з боків розміром 10 на 10 сантиметрів, а передня і задня повинні бути не менше 15 на 10 сантиметрів. Для верху береться деревинка зі сторонами 17х12 сантиметрів.

Форма

У принципі, форма будиночка, що зводиться, може бути якою завгодно. Втім існує кілька вимог до самої конструкції:

  • важливо, щоб у господаря була можливість потрапити в середину і зробити прибирання;
  • у будові для хом’ячків невеликого розміру не повинно бути великих щілин, через які вони зможуть втекти;
  • якщо гризун, навпаки, великий, він може застрягти в надто вузькому проході, тому подібних теж необхідно уникати.

Детальна інструкція

Вирішивши зібрати будиночок для хом’ячка вдома, важливо переконатися, що підібраний матеріал вирізняється екологічністю, і якщо тварина спробує його “на зубок”, жодних жахливих наслідків для її здоров’я не з’явиться.

Якщо для будівництва береться пластик, то він обов’язково має бути харчовим.

З картону

Картонний будиночок зробити просто і легко, але особливою стійкістю і довготривалістю відрізнятися він не зможе. Можна роздрукувати шаблон на тонкому папері, а після чого перенести його на картон і вирізати канцелярським ножем. Потім усі деталі згинаються в потрібних місцях і клеяться. На останній стадії ріжеться вхідний отвір для гризуна.

Але набагато простіше взяти коробку з картону, що залишилася від серветок з паперу, і спорудити житло на її основі.

З пляшок зроблених із пластику

Для розробки конструкції із пластику знадобляться півторалітрова бутель, ніж канцелярський, маркер, ножиці та запальничка, яка за відсутності легко замінюється сірниками. Від дна ємності заміряється необхідна висота будиночка і відзначається маркером суцільною лінією по всьому колу. За допомогою ножа для канцелярських робіт ця частина обрізається, а краї оплавляються під дією запальнички.

Далі в будиночку вирізається прохід в арочній формі, краєчки якого теж обробляються вогнем.

Якщо проігнорувати цей етап, то тварина може поранитися об гостру поверхню. Готовий будиночок розміщується всередині клітки.

Існує складніша варіація виготовлення конструкції з трьох або чотирьох п’ятилітрових бутлів. Її креслення найкраще вивчити в інтернеті, але основний сенс конструювання полягає в тому, що пляшки з’єднуються, вставляючись одна в одну, формуючи тунелі. В одній з ємностей робиться спальна кімната, у другій організовується процес годування, у третій хом’ячок може сходити в туалет, а в четвертій, якщо така є, розважитися на колесі. Між собою складові будинку додатково зміцнюються за допомогою клею і скотча.

Іншим пластиковим житлом для гризуна стає конструкція зі звичайного контейнера, в якому зберігаються корисні дрібниці. Розмір застосовуваного боксу має бути досить великим, щоб хом’як не відчував незручностей при знаходженні всередині. Наприклад, це може бути контейнер розмірами 640х460х300 міліметрів.

Для виробництва знадобляться також фломастер і лінійка, будівельна сітка, олівець і ніж, запальничка або сірники, а ще хомути із пластику. У кришці ріжеться отвір за допомогою нагрітого леза ножа, який після чого затягується сіткою, закріпленою хомутами. Отвори для останніх знову ж таки створюються жарким ножем.

Із фанери

Роздобувши готовий посилковий ящик із фанери, можна трансформувати його в будиночок для хом’яка. На боці конструкції висвердлюється або ріжеться вхідний отвір. За вашим бажанням можна прорізати і кілька віконець. Такий будиночок необхідно пофарбувати безбарвною фарбою для красивого зовнішнього вигляду.

З кокоса

Максимально екологічним і стильним виявиться будиночок, зроблений із кокоса. Головне, що необхідно зробити — це прорізати отвір, діаметр якого становитиме не менше 5 сантиметрів. Зливши молоко, слід також прибрати всередині всю м’якоть за допомогою стамески.

Якщо заздалегідь потримати кокос у морозилці, то він очищатиметься набагато простіше. Порожній кокос добре промивається, а вхід додатково відшліфовується наждачним папером. Такий будиночок розташовується в клітці тварини.

З паперу

Найпростіше створити будинок для хом’ячка, скориставшись двома картонними трубками, що залишилися від паперу для туалету або рушників з паперу. Обидві по черзі сплющуються, після цього по обидва боки в них вирізаються напівкруглі отвори. Після випрямлення одна трубка ставиться в іншу, організовуючи хрест. Така конструкція розташовується в клітці.

Ще один оригінальний паперовий будиночок вийде зробити із самого туалетного паперу. Хоча, найімовірніше, він проживе не більше кількох днів, виготовлення настільки просте й економічне, що створювати конструкцію можна скільки завгодно разів для розваги домашнього улюбленця. Крім паперу для туалету, знадобляться повітряна кулька і таз, наповнений водою. Насамперед куля надувається до розмірів великого яблука. Далі папір розривається на окремі шматочки і просочується водою.

Будь-який аркуш відразу ж клеїться на кульку. Діяти потрібно до того часу, поки на конструкції не з’являється вісім шарів, і вона не буде покрита повністю. Потім майбутній будинок прибирається просихати на батарею. Затверділу конструкцію потрібно врятувати від кульки, для чого ту протикають голкою або ж просто розв’язують. Наприкінці в півсфері ріжеться акуратний вхід в арковій формі.

З дерева

Дуже довго, але цікаво створюється будиночок із дерева з паличок від морозива. Крім 80-120 детальок, знадобляться клей по дереву, лінійка і ножик. Для створення будиночка заздалегідь складається креслення. У будови такого типу є дві стінки з боків, підлога, стеля і дві частини даху. Вони всі створюються шляхом паралельного з’єднання паличок. Готові підлога, стеля і стінки клеяться між собою.

Щоб зробити кроквяні ноги даху, потрібно буде розміщувати палички вздовж, а потім поперек, щоб гарантувати високу надійність. Поки клей не висох, можна на додаток закріпити все резиночками.

Якщо будиночок передбачається двоповерховим, то знадобиться розрахувати систему потрапляння на другий рівень, наприклад, завдяки сходам, зробленим із тих самих паличок.

Найоптимальнішим рішенням, безсумнівно, вважається справжній будинок із дерева. Застосовувана деревина має бути покрита антисептиком і морилкою. За вашим бажанням можна передбачати і шар лаку, це спростить процес очищення конструкції. Для будівництва знадобиться дошка товщиною 4 сантиметри, досконало — з листяного дерева. Крім цього, знадобляться дриль, наждачка, молоток, набір цвяхів, клей по дереву, лобзик і свердло.

Насамперед готуються заготовки за кресленнями. Потім випилюються отвори для входу і вентиляції. Для зручного кріплення знадобляться вузькі рейки, що застосовуються в точках з’єднання. Будь-яка деталь опрацьовується шкіркою, а краї її зачищаються наждачним папером.

Після чого стінки з’єднуються із застосуванням молотка і цвяхів або шурупами. Дах фіксувати необов’язково, оскільки це позбавить власників можливості робити прибирання.

Наприкінці перевіряються всі вістря цвяхів, щоб вони не могли поранити гризуна.

Позначки:, , , , , , , ,
close