Як зробити будиночок для морської свинки своїми руками?

Як зробити будиночок для морської свинки своїми руками? - Ветеринар

Минули ті часи, коли господарі морських свинок тримали власних улюбленців у загоні на задньому дворі, фактично без спілкування з родиною. Тепер більшість власників вважають за краще тримати свинок у будинку, їхні вихованці автоматично стають домашніми улюбленцями.

Як зробити будиночок для морської свинки своїми руками? - Ветеринар

Кожна морська свинка потребує комфортного будиночка. У сьогоднішній статті буде розказано, як можна створити для власного вихованця затишне житло власними руками.

Особливості проживання

Критий будиночок для морських свинок має безліч переваг. Наприклад, виникає можливість контролювати рух повітря всередині будиночка, якщо стінки зроблені з дроту у вигляді клітки. До того ж клітка дасть можливість морським свинкам залишатися залученими до дій, що відбуваються в кімнаті, таким чином проводячи час з власними улюбленими власниками.

Незважаючи на те що морські свинки є маленькими тваринами, їм потрібно багато вільного місця для бігу і тренувань, щоб бути щасливими і здоровими. Завдяки цьому краще підбирати досить великі та вільні клітки й будиночки. Фізичні процедури важливі для здорових морських свинок. Оптимальний спосіб для них залишатися рухливими — це бігати по колу навколо власного будинку. Якщо площа будиночка дуже мала, тваринам буде нудно, вони ризикують отримати серйозні складнощі зі здоров’ям, наприклад, хворобу серця або діабет.

Оптимальний будинок

Створення будиночка для морської свинки може стати дуже простою і веселою справою. Саморобний будиночок може стати прекрасним приміщенням для проживання улюбленця в житловій кімнаті. І тут будь-хто може проявити креативний підхід, створюючи ідеальний притулок для власного вихованця.

Більшість кліток у зоомагазинах дуже маленькі, щоб ваші морські свинки могли показувати природну поведінку і жити так, як вони на те заслуговують. Щоб створити ідеальний будинок для тварин самостійно, можна подумати про створення клітки з пластикового піддону і вставок з дроту замість непроглядних стін. Виходячи з цього, пластиковий піддон утворює основу для клітки.

Самостійно робимо клітку

Для створення своєї клітки можуть знадобитися матеріали, які завжди можна знайти в магазинах господарських товарів або в інтернеті. Щоб побудувати клітку, потрібен лист пластику, дуже великий, щоб створити основу вашої клітки, а ще металева решітка “кубиками”, щоб створити стінки будиночка. Щоб у вашого улюбленця гарантовано виник потрібний простір, експерти радять дотримуватися наступних розмірів, все залежить від кількості морських свинок:

  • 1 морська свинка: площа — 0,7 кв. м, розмір сітки — 76х91 см;
  • 2 морських свинки: площа — 0,7 кв. м, розмір сітки 76х127 см;
  • 3 морські свинки: площа — 1 кв. м, розмір сітки — 76х157 см;
  • 4 морські свинки: площа — 1,2 кв. м, розмір сітки — 76х193 см.

Якщо ви не можете розрахувати і намалювати схему, за якою робитимете клітку для морських свинок самостійно, зазирніть в інтернет, тут представлено багато готових рішень. Один з видів обов’язково має підійти і стати ідеальним при розробці кращого будиночка для ваших вихованців.

Креслення допоможуть правильно зібрати клітку, щоб морські свинки жили в добротному житлі значний час.

Усередині будиночка всі підвісні конструкції можна спорудити і зробити з легкодоступних і дешевих матеріалів. Все, що необхідно, це час, кілька ключових інструментів для будівельних робіт і трохи уяви. Створення будиночка для морських свинок — прекрасний варіант проявити креативний підхід. Будь то L-подібна форма житла або застосування різних рівнів, створення свого творіння означає, що ви можете його зробити власне так, як хочете.

Безумовно, побачити, як поросята із задоволенням бігають і видають радісні верескливі звуки — щастя для будь-якого власника. Чудовим місцем у Вас у будинку для морських свинок стане кімната, яка не дуже тепла і не така сира, в іншому разі морські свинки можуть просто захворіти.

Необхідно підбирати безпечне місце далеко від інших тварин, що живуть удома, і великих шумів, але поруч із сім’єю.

Ідеальний матеріал для обладнання клітки

Щойно з будівництвом будиночка для морських свинок зрозуміло, можна починати облаштовувати його всередині, щоб зробити дуже м’яким, теплим і зручним для тварин. Для чого б не підбирався матеріал, для гамака або для ліжечка, потрібно вибрати тільки абсорбуючу тканину, оскільки морські свинки не застосовують лотки, як це здатні робити зайці, наприклад.

Щоб оформити затишок у клітці, можна застосовувати перероблений подрібнений папір, стружку з дерева або рушники з паперу. Тут важливо пам’ятати, що необхідно уникати будь-якої стружки з дерева, яка може мати великий вміст ефірних олій або консервантів, адже вони можуть бути токсичними для вихованців. Як стружка з дерева, так і подрібнений папір призначаються для одноразового застосування і мають бути утилізованими та замінені в разі забруднення.

Слід регулярно стежити за тим, щоб стружка з дерева або папір не були мокрими.

Застосування шаруватих рушників або вовни може бути успішнішим, оскільки матеріал подібного роду можна випрати і застосовувати ще раз. Ви можете проявити креативний підхід, за допомогою квітів і малюнків можна створити в клітці окремий маленький палац для морських свинок. Це простір, де вони будуть спати і ховатися.

Все про деталі

Після створення будиночка можна перейти до облаштування і появи м’яких подушок для ваших улюбленців. Морські свинки потребують великої кількості рухів, їм також необхідні розваги. Наприклад, до найулюбленіших розваг свинок належить біг тунелями туди й назад, свинки люблять підніматися й опускатися пандусами та ховатися в укриттях.

Тунелі можуть бути виготовлені будь-якої довжини, щоб відповідати новому будинку. Їх краще робити з матеріалу із пластику, так їх буде дуже легко мити, до того ж пластик майже не брудниться завдяки власній рівній поверхні. Також тунелі можна зробити з картону, обгорнутого в шматки старої ковдри.

Створюйте свої піднесення, які вестимуть до поверхні стелі клітки, щоб свинки бігали нагору, а потім спускалися. Робити такі піднесення краще з нетоксичного пластику або дерева. Ці матеріали також можуть бути застосовані для створення платформ і лігва, де ховатимуться морські свинки. Потрібно звернути увагу, що вашим морським свинкам потрібне місце в клітці, де вони можуть сховатися і заснути.

Якщо, наприклад, будинок і матеріали, які ви застосовуєте для власних морських свинок, безпечні та не можуть становити небезпеки для здоров’я, ви зробите ідеальне житло для власного вихованця.

Позначки:, , , , , , , ,
close