Книги для дітей 7 років: добірка захопливих і цікавих творів

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Які є цікаві книжки для дітей 7 років? У цьому віці дитині будуть цікаві книжки Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха», Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц», Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес», Марка Твена «Пригоди Тома Сойєра», Ернста Теодора Амадея Гофмана «Лускунчик і Мишачий король», Річарда Адамса «Мешканці пагорбів», Клайва Льюїса «Хроніки Нарнії», Софі Блеколл «Якщо ти прилетиш на Землю», Ніла Геймана «Кораліна», Дуґала Діксона «Тиранозавр Рекс».

Астрід Ліндгрен «Пеппі Довгапанчоха»

Твір «Пеппі Довгапанчоха» з’явився на світ завдяки доньці Астрід Ліндгрен Карін. Коли вона 1941 року захворіла на пневмонію, попросила маму розповісти їй історії про дівчинку Пеппі Довгапанчоха — таке ім’я їй придумала Карін.

Сюжет казки захоплює з перших речень і занурює в дивовижний світ рудоволосої 9-річної Пеппі, яка живе одна на околиці шведського містечка. Їй усе під силу, вона може постояти за себе та за інших у будь-якій ситуації.

Твір вчить справжньої дружби та взаємовиручки. Пеппі — приклад яскравого життя, вміння радіти кожному дню, зустрічаючи його з посмішкою.

Антуан де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

Казку-притчу «Маленький принц» написав військовий льотчик Антуан де Сент-Екзюпері, який у дитинстві любив дивитися на зірки. Головний герой казки — прообраз автора і плід його дитячих фантазій.

Льотчик літака, що зазнав аварії, зустрічає в пустелі прибульця з далекої зірки — Маленького принца. Хлопчик розповідає йому про свою планету і про Троянду, яку там залишив, про мандрівки різними планетами і про своїх друзів.

Казка вчить дітей фантазувати й аналізувати, по-справжньому дружити й любити, оцінювати свої вчинки, піклуватися про інших, бути відповідальним.

Льюїс Керролл «Аліса в Країні чудес»

У творі автор описує пригоди розумної та доброї дівчинки Аліси, яка через кролячу нору потрапляє до чарівної країни. Там вона знайомиться з Чеширським котом, божевільним Капелюшником, Зайцем, Сонею. Дівчинці доводиться часто змінювати свій зріст від крихітного до гігантського.

Казка вчить не боятися нових знань і знайомств, бути допитливими та відкритими, нестандартно мислити і каже, що ніколи не знаєш, що на тебе чекає за поворотом. Дослідниця творчості Керролла Ніна Демурова називає казки про Алісу найдосконалішими творіннями письменника.

Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»

Веселі пригоди 12-річного Тома, прообразу юного Семюеля Клеменса (справжнє ім’я Марка Твена), привели в захват американців. Це книжка про долю героя, який став свідком убивства, зустрів перше кохання, розкрив злочин, знайшов скарб і розділив його навпіл із найкращим другом.

Це книга про справжню дружбу, доброту, чуйність і життєлюбство. Що б не трапилося, Том не втрачає самовладання, розраховує на свої сили і знаходить вихід із будь-якої ситуації.

Ернст Теодор Амадей Гофман «Лускунчик і Мишачий король»

У казці діти отримують у подарунок на Різдво дерев’яного Лускунчика. Виявилося, що це зачарований принц. Щоб знову стати людиною, йому треба здобути перемогу над Мишачим королем. Потворного Лускунчика має полюбити прекрасна дама. Його нареченою стає Марі.

Книжка вчить дітей не судити про людей за їхньою зовнішністю, знайомить із вічними цінностями — любов’ю, відвагою, мужністю та відданістю.

Клайв Льюїс «Хроніки Нарнії»

Цикл «Хроніки Нарнії», що складається із семи книжок, було опубліковано в період 1950-1956 років, він прославив Клайва Льюїса. Це повісті-фентезі, які розповідають про пригоди дітей у чарівній країні Нарнії. Там нікого не дивує магія, тварини можуть розмовляти, триває безперервна боротьба добра зі злом. Мотиви перегукуються з традиційними британськими та ірландськими казками, грецькою та римською міфологією, звучать християнські ідеї.

Книжки пробуджують віру в добро і чудеса, вчать дружби і відданості. «Я написав те, що мені хотілося прочитати. Люди цього не писали, довелося самому», — говорив Клайв Льюїс про свою творчість.

Річард Адамс «Мешканці пагорбів»

«Мешканці пагорбів» — це драматична історія про пригоди колонії кроликів, які шукають собі безпечне місце для житла та розмноження. Вони стикаються з людьми, які знищують їхніх родичів, з колонією, яку годує фермер, і з кролячою державою з жорстким режимом.

Адамс представляє кроляче суспільство як модель людського, пише Валентина Горенінцева у статті «Стратегії перекладу кросовер-літератури». Це приклад кросовер-літератури, яка цікава дітям і дорослим до глибокої старості. Дітей захоплюють пригоди кроликів, їхня взаємовиручка у складних ситуаціях. Дорослі прочитують глибокий філософський зміст.

Софі Блеколл «Якщо ти прилетиш на Землю

Які обрати сучасні книжки для дітей 7 років? Із сучасних творів візьміть книжку Софі Блеколл «Якщо ти прилетиш на Землю» та Ніла Геймана «Кораліна».

У книжці Софі Блеколл дитина пише листа інопланетянину, у якому розповідає про планету Земля. Вона пояснює, хто такі земляни, як ми влаштовані, як живемо, які в нас будинки. Розповідає навіть про війни та хвороби. Це те, що потрібно знати прибульцю в разі, якщо він вирішить прилетіти на нашу планету. Така своєрідна інструкція, складена дитиною.

Наприкінці героїня запрошує інопланетянина в гості: «Якщо ти прилетиш на Землю, то житимеш у моїй кімнаті». У постскриптумі ставить запитання прибульцю, щоб щось дізнатися про нього: «Скільки в тебе очей?», «Ти великий чи маленький?», «Маєш домашніх улюбленців?».

Пізнавальна книга в захопливій формі розповідає дітям ази світоустрою. Дитина вчиться бачити головні речі в житті та своє місце серед них.

Ніл Гейман «Кораліна»

Головна героїня повісті Кораліна переїжджає разом із батьками до нового будинку. Одного разу вони з мамою знаходять двері, які ведуть в інший світ. Незважаючи на попередження, дівчинка заходить у цей світ. Там у неї з’являються чудові батьки, друзі.

Начебто вони такі самі, але замість очей у них ґудзики. Вони хочуть забрати очі й у Кораліни, замінивши їх ґудзиками. З’ясовується, що її інша мама — відьма, яка краде душі дітей. Дівчинці доводиться рятуватися самій, рятувати інших дітей і свою сім’ю.

Книжка вчить цінувати те, що ти маєш на цей момент, долати свої страхи і боротися з ними. Мультфільм, знятий за цією повістю 2009 року, був номінований на «Оскар».

Дугал Діксон «Тиранозавр Рекс»

Яку розвивальну книгу почитати дитині 7 років? Щоб зменшити кількість запитань дитини («Що?», «Чому?», «Навіщо?»), читайте разом із нею дитячі енциклопедії. Розширити пізнання в царині стародавнього світу і задовольнити дитячу цікавість допоможе книга Дугала Діксона «Тиранозавр Рекс».

Дугал Діксон — британський письменник і фахівець із динозаврів. У нього брали консультації режисери фільмів і автори програм про доісторичних істот. На сторінках інтерактивної книжки-панорами з безліччю ілюстрацій Дуґал Діксон у доступній формі знайомить дітей з будовою та способом життя найбільшого наземного хижака, що жив коли-небудь на Землі.

Читання допоможе дитині пізнати світ, збільшити словниковий запас, покращити досягнення в навчанні, цікаво та з користю провести час. Обирайте найкращі твори, враховуючи вподобання маленького читача, і поринайте в захопливі пригоди героїв разом.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Сільвія Браун: біографія, передбачення, книги

Луїза Гей: біографія, погляди, книги та висловлювання

Бананове печиво без цукру для дітей

Позначки:, , , , , , , ,
close