Книги для підлітків: топ-10 захопливих творів

Досуг

robertss 02.09.2023 Article

Сучасні підлітки не надто люблять читати. Вони надають перевагу кіно, телешоу та комп’ютерним іграм. Однак є книжки, які точно зацікавлять тінейджера і допоможуть прищепити йому любов до читання. Які твори підійдуть для цієї мети найкраще, розповів літературний критик Рон Чарльз та експерти журналу The Girl.

Які книги варто прочитати підлітку? Підростаючому поколінню будуть цікаві такі романи: «Убити пересмішника» Гарпер Лі, «Добре бути тихонею» Стівена Чбоскі, «Голодні ігри» Сюзанни Коллінз, «Гоббіт» Джона Толкіна, «Той, що біжить у лабіринті» Джеймса Дешнера і серія книг про Гаррі Поттера Джоан Роулінг. Серед популярних у підлітків книжок твори «Просто скажи мені» Теї Лав, «Винні зірки» Джона Гріна, «Дивергент» Вероніки Рот і «Над прірвою в житі» Джерома Селінджера.

«Гаррі Поттер»

Що почитати в 14 років? На думку експертів порталу Become a Writer Today , у цьому віці варто прочитати романи Джоан Роулінг про Гаррі Поттера. Сьогодні вони вважаються чи не найбільш популярними серед молоді книгами. З моменту публікації першої частини історії було видано близько 500 млн примірників.

Книги оповідають про хлопчика-сироту, якому надано магічні здібності. Гаррі Поттер дізнається про це і про обставини трагічної смерті батьків тільки в 11 років. У цей момент починається його знайомство зі світом магії. У книжках є все, що може зацікавити підлітка: складнощі в школі, боротьба зі злом, дружба і навіть кохання.

«Убити пересмішника»

Редакція видання Time рекомендує підліткам прочитати роман «Убити пересмішника» Гарпер Лі. Бестселер, у якому порушується тема расової дискримінації та сексуального насильства, отримав Пулітцерівську премію (1960) і вважається одним із найкращих творів американської літератури.

У романі розповідається історія адвоката, який захищає чорношкірого чоловіка, обвинуваченого у зґвалтуванні білої дівчини. Книга переносить читачів до витоків людської поведінки — до невинності й досвіду, доброти й жорстокості, любові й ненависті, гумору й пафосу.

«Добре бути тихонею»

Редакція журналу Seventeen вважає однією з найкращих книг для тінейджерів роман Стівена Чбоскі «Добре бути тихонею». Бестселер, який отримав понад 1,6 млн оцінок читачів на GoodReads, вельми точно описує підлітковий вік. Це історія про те, як рости в старшій школі, розказана через листи хлопця на ім’я Чарлі. Головний герой щосили намагається оговтатися від травматичного минулого, завести друзів і знайти кохання.

«Той, хто біжить у лабіринті»

Новий погляд на світ пропонує бестселер Джеймса Дешнера «Той, хто біжить у лабіринті». Редакція незалежного видання NPR вважає цей роман однією зі 100 найкращих книг для підлітків. Це історія про шістнадцятирічного Томаса, який хоче втекти з лабіринту і задля успіху своєї місії має працювати з місцевою спільнотою. Однак, вибравшись із пастки, хлопець розуміє, що зовнішній світ є ще більш небезпечним місцем.

Роман має продовження — книжки «Випробування вогнем» (2010) та «Ліки від смерті» (2011).

«Голодні ігри»

На думку редакції інтернет-журналу Good Housekeeping , тінейджерам обов’язково варто прочитати бестселер Сюзанни Коллінз «Голодні ігри«. Експерти порталу Become a Writer Today вважають цю книгу другою за популярністю серед підлітків. Це перша частина антиутопічної трилогії про Кітнісс Евердін. 16-річна героїня береться битися на смерть з іншими підлітками в триб’юті — телевізійній грі, покликаній тримати людей у підпорядкуванні в правлячого класу.

«Дивергент»

Одна з найбільш захопливих книг для тінейджерів — бестселер Вероніки Рот «Дивергент». Роман про антиутопічний світ, розділений на п’ять фракцій, став переможцем премії GoodReads Choice Award у кількох номінаціях. Його головна героїня Беатріс Прайор опиняється перед складним вибором — залишитися з сім’єю чи бути собою. Обравши друге, дівчина розуміє, що не вписується в жодну з наявних фракцій. Вона дивергентна і має використати свої унікальні таланти, щоб врятувати ідеальне, на перший погляд, антиутопічне суспільство.

«Гоббіт»

Поціновувачам фантастичних світів і захопливих пригод буде цікавий роман Джона Рональда Руела Толкієна «Гоббіт». Експерти порталу Become a Writer Today вважають цей твір однією з п’яти найкращих книг для підлітків. Роман уперше опубліковано 1937 року, він став початком захопливої історії про магічний Перстень Всевладдя, що розкриває людські вади та провокує війни.

Одного разу коштовність випадково потрапляє в руки до гоббіта Більбо. Так починається його грандіозна пригода, яка змінює життя юного гоббіта. Він вчиться виходити за рамки самого себе і жертвувати собою заради тих, кого любить.

«Над прірвою в житі»

Яку класику потрібно прочитати підлітку? Рекомендуємо прочитати роман Джерома Селінджера «Над прірвою в житі». Видання Time вважає його однією з найкращих книжок усіх часів, а літературний критик Рон Чарльз упевнений, що бестселер досі актуальний, доказом чого слугують понад 65 млн проданих по всьому світу копій.

Роман оповідає про молодість і жагу до свободи Голдена Колфілда. Підліток із властивим юності максималізмом бунтує, висловлює свою думку і відмовляється слідувати брехливій суспільній моралі. Він веде внутрішні монологи, ділиться своїми проблемами з людьми і поступово визнає, що дорослішати йому доведеться.

«Просто скажи мені»

Які є книжки для підлітків про кохання? Редакція журналу The Girl рекомендує тінейджерам прочитати книгу Теї Лав «Просто скажи мені» і «Винні зірки» Джона Гріна.

Роман «Просто скажи мені» оповідає про дорослішання, закоханість і життєві складнощі, з якими стикаються підлітки. Головний герой книги живе звичайним життям: він грає в хокей, має славу душі компанії і потопає в популярності. Але все різко змінюється, коли батько школяра отримує високу посаду в далекому маленькому містечку, де немає нічого цікавого.

Здавалося б, життя закінчене, але раптово Ентоні зустрічає яскраву і незабутню дівчину з рожевим волоссям. Ейвері стає для хлопця причиною переглянути пріоритети і залишитися в нудному, на перший погляд, місті назавжди.

«Винні зірки»

Сюжет книги Джона Гріна «Винні зірки» може вразити як підлітків, так і їхніх батьків. Щоб привернути увагу читачів, автор використовує «заборонений прийом» і розповідає історію про перше кохання двох підлітків, хворих на рак. У їхніх почуттів немає майбутнього, оскільки головна героїня Гейзел Ланкастер помирає.

Дівчина вважає, що їй потрібно змиритися, прийняти наслідки невиліковної хвороби та спокійно чекати кінця. Однак Огастус Вотерс, який кілька років тому переміг рак, переконує її в цьому. Разом підлітки подорожують, намагаються жити повним життям і здійснюють свої мрії.

Прищеплюйте підліткам любов до читання. Те, що відбувається з головними героями, допоможе їм зрозуміти справжні цінності, розібратися з життєвими орієнтирами, знайти відповіді на питання, що цікавлять, і по-іншому поглянути на власні психологічні проблеми.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

You may also like

Как правильно использовать пушер

Фільми, від яких не можна відірватися: кіноподорож

Лучшие топ 20 турецких сериалов — по мнению зрителей

Сільвія Браун: біографія, передбачення, книги

Луїза Гей: біографія, погляди, книги та висловлювання

До чого сняться книги: тлумачення сновидінь

Позначки:, , , , , ,
close