Поради від пілота: як не боятися літати на літаку

Страх літати на літаку трапляється в людей досить часто, тому що багатьох лякає невідомість. Вони не розуміють, як влаштовано повітряне судно, не можуть довіритися екіпажу. Поради щодо подолання аерофобії дали «Рамблеру» пілоти.

1. Фахівці рекомендують перед вильотом менше читати негативних новин, бо вони додадуть тривожності. Потрібно постаратися розслабитися і зосередитися на позитиві. Наприклад, якщо ви збираєтеся у відпустку, уявіть, скільки незабутніх емоцій можна від неї отримати.

2 Забезпечте собі комфорт, бо роздратування додасть зайвий бал у скарбничку вашого майбутнього страху. Подбайте про зручний одяг і взуття, не пийте алкоголь і снодійне. У різних ситуаціях ясний розум допоможе впоратися з проблемами набагато швидше.

3 Не бійтеся звуків літака. Перед вильотом пілоти перевіряють роботу всіх систем, тому може з’явитися шум, який незабаром стихне. Наростаюче виття двигунів здатне налякати, але це починає роботу агрегат, який передає тиск від однієї гідросистеми в іншу. Бортпровідники чули ці звуки сотні разів і точно зрозуміють, якщо вони відрізняються від норми.

4. На зльоті найчастіше лякає великий кут набору висоти. Але чим швидше літак підніметься в повітря, тим легше йому буде повернутися назад у разі неполадки. Коли під час зльоту щось гримить, це прибираються шасі. А крила рухаються через повітряний потік, у цьому немає нічого страшного.

5. В авіаційній, як і будь-якій іншій техніці, не виключені неполадки. Однак зазвичай екіпаж готовий до цього й успішно з усім справляється, бо лайнери забезпечені різними захисними елементами. Пам’ятайте, за статистикою, літак — це найбезпечніший вид транспорту. Недорогі авіаквитки шукайте на Aviata.kz.

6. Від тривожних думок рятує перемикання уваги. Пілоти радять постаратися зайнятися справою. Наприклад, почитати книгу, подивитися фільм, послухати музику, поговорити з попутником. Якщо ви будете чимось відволікатися, то, напевно, навіть на помітите, як мине час зльоту і посадки.

Плануючи подорож, пам’ятайте, що вигідні квитки на літак ви завжди зможете купити на сайті або в додатку Aviata.kz. Пошук займе всього 2 хвилини. Купуючи квитки в додатку, ви збираєте бонуси.

Унікальна добірка новин від нашої редакції

Позначки:, , , , , , , , ,
close