Кішку рве жовтою рідиною

Рефлекс, що провокує блювоту, собою являє особливий механізм, запущені центром в головному мозку і виконується за допомогою скорочення м’язових волокон діафрагми і очеревини. Різкі перепадів тиску всередині очеревини ставати основою різкого викиду вмісту шлунка через ротову або носову порожнину.

Якщо кішку рве жовтою рідиною-це може служити причиною порушень роботи підшлункової залози, шлунка, жовчного міхура або ж його проток, а ще проблеми гепаторенальной системи.

Жовтий колір блювотних мас з’являється в результаті проникнення жовчі. У нормальному фізіологічному стані жовчі не повинно знаходитися в шлунку, так як вона має виражену здатність нервувати стінки шлунка.

Крім яскравого жовтого кольору, блювотний маси набувають виражений своєрідний запах жовчі. Поява у кішки подібного симптому вимагає термінового втручання лікаря.

Причина

Поява блювоти відтінку жовтого супроводжується деякими факторами, які варто мати на увазі при постановці діагнозу. Дуже важливо фіксувати час виникнення перших блювотних позивів, що супроводжуються жовтим вмістом, а ще частоту виверження шлункового вмісту.

Важливим параметрами вважаються наявність апетиту або спраги, ймовірність отруєння і чужого тіла в травному тракті.

Якщо кішку нудить жовтою рідиною-це не захворювання, а тільки сигнал організму про порушення в системах. Є ряд причин, що провокують появу блювоти. Основними вважаються:

 1. Чужорідне тіло в шлунку. При поїданні неїстівних предметів з підлоги або вулиці у кішки можуть розвиватися закупорки стравоходу або ж шлунка. Компактні розміри з’їденого предмета виводяться в незайманому вигляді поряд з фекаліями, але в інших ситуаціях, запускаються процеси дуже високої секреції і вироблення жовчних кислот, здатних розчинити різні предмети, оптимізуючи процес травлення. Залишки виробленої жовчної кислоти виходять поряд з шлунковими виверженнями.
 2. Зміна в поживному раціоні. Зміни калорійності раціону харчування кішки в більшу сторону, призводить до порушень в роботі печінкових структур. Гепатоцити не встигають перебудується до нового режиму, а до кішки виникає блювота пофарбована в жовтий колір з піною і неперетравленими частинками їжі. . Сильні гельмінтозні ураження організму призводять до великих порушень у всіх органах і системах, чіпаючи також і травний тракт. Коли кішку рве жовчю-це може бути своєрідна реакція, в результаті бажання організму позбутися паразитів самостійно, шляхом блювоти.
 3. Порушення травлення. Швидке поглинання кішкою їжі, особливо великих шматків, погані корми, жирна їжа, як правило провокують порушення в роботі системи травлення, що в результаті призводить до дуже високого вироблення жовчі.
 4. Запалення структурних складових печінки. Якщо кошеня рве жовтою піною або водою, основою може бути гепатит, що відрізняється пожовтінням всіх помітних слизових оболонок, відмовою від прийому їжі, підвищеннями показників температури тіла, темної уриною і розладом стільця. Крім гепатиту, основою порушення вироблення жовчних кислоти в міхурі, стають недостатність печінки, що відрізняється не тільки пожовтінням слизових оболонок, а й виникненням різкого поганого запаху з порожнини рота, постійної нудотою і непритомними станами. . Недуга, безпосередньо пов’язаний зі скупченнями зайвої кількості жирів в області печінки, з подальшим порушенням її роботи і скупченням отруйних речовин. Вихованець починає різко худнути, перестає споживати їжу, а ще у нього відзначається блювота жовтою рідиною.

Є ряд хвороб, не пов’язаних з травною системою, але проявляються власне виверженням шлункового вмісту жовтого кольору. Так, Поява блювотних мас з жовчю отличительно для дирофіляріозу (серцевого гельмінтозу), а ще при порушеннях в роботі щитовидки.

Жовч вважається сильним агресивним хімічним реагентом, що роз’їдає слизові оболонки шлунка. У частоті випадків це ставати основою запалення самого шлунка, а при тривалому впливі жовчі на шлунок, розвивається виразка.

Симптом

Блювота у кішки жовтого кольору, навіть одноразова – привід звернутися до ветеринарного професіонала, так як вважається серйозним симптомом, що вказує на порушення в роботі організму.

Негайно потрібно йти в клініку, якщо у вихованця відзначається багаторазова блювота з жовчю і кривавими згустками, концентрована з домішками слизу. Аналогічна симптоматика вказує на поворот кишок, прорив шлунка виразковим ураженням або ж розпадом злоякісної пухлини в області петель кишечника.

У разі фонтанної блювоти (коли можливості виїхати з твариною з дому немає можливості), потрібно викликати лікаря додому. Чим молодша тварина, тим вище небезпека зневоднення при тривалих нападах блювоти.

Крім того, що кішку рве жовчю, як правило спостерігаються і інші відмінні симптоми:

 • порушення дихання;
 • профузний пронос; у тварини; ;
 • здуття в області очеревини;
 • різка втрата ваги;
 • кот відмовляється пити воду і не їсть (симптоматика вказує на поворот кишок).

Самостійно виявити причину того, що відбувається проблематично, а призначення самостійного лікування ще й небезпечно для життя тварини. Будь-яке зволікання в наданні професійної допомоги кішці, може коштувати їй життя.

При зверненні до ветеринарної лікарні, ветеринар проводить загальний клінічний огляд і збирає детальний анамнез. В анамнезі обов’язково слід вказати, чим харчувалося тварина в переддень блювоти, чи є хронічні захворювання.

У більшості випадків доктору може вистачити тільки клінічного огляду та збору анамнезу. Але в переважній більшості для постановки точного діагнозу потрібно проходження значних обстежень. Точна діагностика в себе включає:

 • дослідження за допомогою ультразвуку;
 • рентгенографія печінкових структур, жовчного міхура і петель кишечника;
 • томографія за допомогою комп’ютера при підозрі на пухлинні процеси;
 • ендоскопія щоб виключити запалень в шлунку і дванадцятипалій кишці;
 • загальний аналіз крові і сечі;
 • дослідження проб блювотних мас.

Лікування

Виникла жовта блювота у кішки – небезпечний і неспокійний ознака, що вимагає термінового призначення лікування. Найчастіше основою жовтих блювотних мас стають проблеми з печінковими структурами. Найпопулярнішими вважаються-цироз, гепатит, гепатоз, жовчнокам’яна хвороба, холецистит, недостатність печінки.

Залежно від основної діагностованої причини, терапія буде спрямована власне на її видалення.

При гепатитах токсичного характеру (з’являються в результаті отруєнь токсичними рослинами, отруєнням зоокумаринами, медикаментозними засобами або неякісним кормом) лікування в себе включає прийом наступних препаратів:

 • інфузії глюкози;
 • ін’єкції інсуліну і тіаміну;
 • препарати для відновлення функції згортання крові-Вікасол;
 • ліки для підтримування функцій печінки – Холосас.

Гепатит інфекційного характеру, спровокований вірусними інфекціями, паразитарними інвазіями лікуватися за допомогою спеціальної дієти і імуностимуляторів. Також лікування в себе включає введення вітамінних препаратів, спазмолітиків, а в більшості випадків і антибіотиків.

Гепатози (відкладення жиру на самому органі) лікуються на підставі спеціальної дієти і ліками. Обмеження в поживному раціоні кішки жирів тваринного походження, а ще дієта на основі дуже високого вмісту протеїнових елементів, в основному, стабілізує стан вихованця. Якщо гепатоз у вихованця розвинувся на тлі цукрового діабету, лікування призначається з урахуванням головного захворювання.

Розвиток жовчнокам’яної хвороби також супроводжується блювотою жовтою рідиною. Лікування базується на застосування теплових процедур для зняття спазмів, препаратів, що володіють жовчогінною дією. У разі великого утворення конкрементів, що закупорюють жовчні ходи, використовується своєчасне лікування, що має на увазі дроблення каменів за допомогою ультразвукових хвиль.

Недостатність печінки небезпечний стан, що вимагає негайної госпіталізації пухнастою улюблениці. Терапія полягає в певних ключових пунктах:

 • купірування головних причин захворювання за допомогою протимікробних засобів або гормональних препаратів;
 • виведення токсичних речовин з організму;
 • регуляція процесів мінерального обміну;
 • контроль за роботою м’яза серця;
 • спеціальне харчування на дієтичній основі.

Будь-господар зобов’язаний знати, що зробити, якщо кішку рве жовчю – не займатися самолікуванням і відправитися до ветеринарної лікарні. Тим більше, якщо основою жовтої блювоти став поворот кишок або ж чужорідне тіло в травному тракті. Без професійної допомоги тварина може померти за кілька днів.

Прийнявши своєчасні заходи попередження, володар зможе уникнути захворювання у власної кішки, що супроводжується виверження шлункового вмісту жовтого кольору. Потрібно вчасно проводити дегельмінтизацію вихованця, а ще правильно складати раціон харчування кішки.

Пристойна кількість патологій у тварин пов’язано власне з незбалансованим харчуванням і змістом тварини. Правильний підхід, постійні проф.огляди у ветеринара, дають можливість зберегти здоров’я улюблениці.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close